Petorica strijelaca

Šestica Arsenala, povratak Rooneyja u pobjedi ManUtd-a

Nogometaši Arsenala i Tottenhama ostvarili su lake, rutinske pobjede u sklopu 3. kola Liga kupa protiv trećeligaša, dok se Manchester United morao dobro pomučiti za trijumf protiv Newcastlea...

Arsenal je na Emiratesu sa 6-1 isprašio Coventry, Tottenham je s 3-0 slavio na gostovanju kod Carlislea, dok je Manchester United s 2-1 na Old Traffordu bio bolji od Newcastlea.

Petorica različitih strijelaca zabili su za pobjedu Arsenala, a među njima je bio i Olivier Giroud, kojem je to bio prvijenac u dresu "topnika" otkako je ljetos pristigao iz Montpelliera. Zabio je Giroud otvarajući gol na susretu u 39. minuti, a ujedno je to bio i jedini gol u prvom poluvremenu. Imao je početkom drugog dijela priliku i povećati golgeterski konto s bijele točke, ali je njegov udarac zaustavio suparnički vratar.

Ipak, spomenuti propust se nije nimalo osjetio budući su u nastavku za sjevernolondonski klub zabili i Theo Walcott dva puta, te Alex Oxlade-Chamberlain, Andrej Aršavin i Miquel po jednom.

Tottenham je slavio protiv Carlislea s 3-0 golovima Jana Vertonghena, Androsa Townsenda i Gyflija Sigurdssona, dok su pobjedu Manchester Unitedu nad Newcastleom donijeli Anderson i Tom Cleverley.

Vjerojatno i bitniji od same pobjede za United u ovom susretu za trenera "crvenih vragova" Sir Alexa Fergusona bio je povratak Waynea Rooneyja na travnjake. Igrao je slavni engleski napadač do 76. minute, a bio mi je to prvi nastup od ogleda 2. kola Premiershipa protiv Fulhama kada mu je Hugo Rodallega napravio gadnu posjekotinu s unutarnje strane noge u predjelu koljena. (TS)

Carling Cup, 3. kolo:

Arsenal - Coventry 6-1 (Giroud 39, Oxlade-Chamberlain 57, Aršavin 63, Walcott 73, 89, Miquel 79 / Ball 78)

Carlisle - Tottenham 0-3 (Vertonghen 37, Townsend 53, Sigurdsson 89)

Manchester United - Newcastle 2-1 (Anderson 44, Cleverley 58 / Papiss Cisse 62)

Norwich City - Doncaster 1-0 (Tettey 26)

QPE - Reading 2-3 (Hoilett 14, Cisse 71 / Gorkss 16, Shorey 76, Pogrebnjak 81)