Serie A: Sampdorijin veliki preokret protiv Rome

Nogometaši Sampdorije pobijedili su u Genovi sastav Rome s 2-1 u prvoj utakmici 19. kola talijanskog prvenstva...

Roma je povela u 18. minuti, kada je Mirko Vučinić majstorski poentirao iskosa s desne strane. Prijelomni trenutak dvoboja zbio se nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu. Vratar Rome Julio Sergio je u svom kaznenom prostoru faulirao Angela Palomba. Dobio je izravni crveni karton, pa je na gol stao Doni, zamijenivši Meneza. Jasno, domaćin je zaradio i penal, kojeg je realizirao Nicola Pozzi u 58. minuti.

Sva tri boda je Sampdoriji osigurao Stefano Guberti pogotkom iz blizine u 83. minuti.

U završnici je Sampdorija ostala s dvojicom igrača manje na travnjaku, budući da su crvene kartone (druge žute) dobili Lucchini i Gastaldelo, ali se rezultat do kraja nije mijenjao.

Sampdorija je prekinula niz od dva poraza (oba u gostima), te prekinula Rominu seriju od tri uzastopne pobjede.

Roma je ostala na četvrto mjestu sa 32 boda (vodeći je Milan s 39), a Sampdoria je skočila na osmo mjesto s 26 bodova.