Sjajan pogodak Džemailija

Serie A: Napoli ispustio pobjedu protiv Catanije

Nogometaši Napolija ispustili su na svome San Paolu pobjedu protiv Catanije u 29. kolu Serije A. Iako su do 74. minute vodili s 2-0, nisu uspjeli osvojiti sva tri boda...

Dopustili su na taj način da im Lazio, koji je u nedjelju pobijedio Cagliari s 1-0, pobjegne na tri boda prednosti i učvrsti se na trećem mjestu, posljednjem koje vodi u Ligu prvaka.

Švicarski reprezentativac Blerim Džemaili svoj je jubilarni 100. nastup u Seriji A proslavio gromovitim udarcem s 25 metara kojim je doveo Napoli u vodstvo u 61. minuti. Samo šest minuta kasnije svojim je 19. prvenstvenim golom ove sezone na 2-0 povećao Edinson Cavani nakon pomalo komične pogreške Nicolasa Spollija koji je promašio loptu pri pokušaju čišćenja opasnosti.

No, Spolli se iskupio sedam minuta kasnije, smanjivši zaostatak, što je bio prvi korak prema bodu koji je sicilijskoj momčadi u 85. minuti osigurao Davide Lanzafame.

Napoli 2-2 Catania by goalsarena2012-3

Lazio je do pobjede protiv Cagliarija na svome Olimpicu došao u 88. minuti. Glavom je zabio Mobido Diakite na asistenciju Cristiana Ledesme. Rimljane s klupe nije vodio Edoardo Reja koji je odrađivao suspenziju zbog crvenog kartona u prošlom kolu.

U velikoj su formi nogometaši Atalante. Bez poraza su i osmo uzastopno kolo, a u tom su razdoblju primili samo dva gola. U nedjelju su pred svojim navijačima pobijedili Bolognu i skočili na osmo mjesto. Da im prije početka sezone nije oduzeto šest bodova, danas bi se borili za Europa ligu.

Cesena je na svome terenu uhvatila bod protiv Parme (2-2), a od 66. minute je za domaće zaigrao 21-godišnji veznjak Damjan Đoković, igrač s hrvatskim i nizozemskim državljanstvom. (TS)