Kovačiću 45 minuta

Inter i dalje u krizi, veliki preokret Milana u završnici

U sklopu 21. kola prve talijanske nogometne lige Clarence Seedorf upisao je i drugu pobjedu u isto toliko utakmica kao novopečeni trener Milana...

Seedorfova momčad je doslovno iščupala pobjedu na gostovanju kod Cagliarija, kojeg je savladala s 2-1 u samoj završnici susreta. Domaćini su vodili od 28. minute pogotkom Marca Saua, te su tri boda u džepu imali sve do 87. minute, kada im je najprije Mario Balotelli uzeo dva svojim devetim pogotkom ove sezone. Samo dvije minute kasnije Giampaolo Pazzini je domaćinu uskratio i jedan jedini nakon što ga je loptom poslužio Japanac Keisuke Honda.

Bila je to tek sedma pobjeda Milana u ovoj sezoni Serie A, te sada nakon 21 odigrane utakmice drži deveto mjesto i ima po sedam pobjeda, poraza i neriješenih rezultata.

Cagliari 1-2 AC Milan 26.01 ourmatch.net by ourmatch

Inter je još jednom razočarao svoje navijače osvajanjem samo boda, ovoga puta protiv slabašne i posljednje s prvenstvene ljestvice Catanije. Mateo Kovačić odigrao je cijelo drugo poluvrijeme u remiju bez pogodaka.

Vrijednu je pobjedu upisala Parma, koja je s minimalnih 1-0 bila bolja od Udinesea. Strijelac pobjedničkog pogotka u 35. minuti susreta bio je Amauri, nakon asistencije Antonija Cassana. Parma je pobjedom skočila na sedmo mjesto prvenstvene ljestvice, na kojem je smjenila Veronu. Igor Bubnjić je odigrao svih 90 minuta u gostujućem sastavu dok je Ivan Kelava susret odgledao s klupe. Ista je sudbina zadesila i Marijana Ćorića u domaćim redovima.

Spomenimo još da je Marko Livaja igrao do 56. minute u porazu njegove Atalante na gostovanju kod Torina 1-0. Pobjednički pogodak je postigao Alessio Cerci, četiri minute nakon Livajinog izlaska iz igre. (TS)