Uz potporu suca

Serie A: Milan ispustio bodove u Bologni

U nedjelju su odigrane četiri utakmice 15. kola talijanske Serije A. Navečer će na travnjak još igrači Novare i Napolija, a kolo će biti kompletirano derbijem u ponedjeljak između Rome i Juventusa...

Prvak Milan je vjerojatno neplanirano ispustio bodove u Bologni gdje je odigrao 2-2. Ispustio je dva boda makar je imao potporu suca Rossija koji je u 72. minuti dosudio posve diskutabilni jedanaesterac za goste.

Tada, pri rezultatu 1-1, je Ibrahimović navodno srušen u šesnaestercu, a Šveđanin je sam zabio za 2-1. No, u idućem napadu je Diamanti izjednačio nakon udarca s dvadesetak metara i loše intervencije golmana Milana Amelije. Do kraja su i jedni i drugi imali šanse za treći, pobjednički pogodak.

Udinese je nastavio sa odličnim izvedbama ove sezone, a pogotovo su one vezane za domaći travnjak na Friuliju. Bila je ovo sedma domaća utakmica Udinesea i sedma pobjeda, s 2-1 je pobijeđen gost iz Verone, Chievo. Treba reći da je Udinese u tih sedam utakmica primio samo dva pogotka, a današnji su strijelci za Guidolinovu momčad, u nastavku, bili Di Natale i srpski igrač Basta.

Udinese je ovom pobjedom, barem privremeno, skočio na prvo mjesto ljestvice.

Bodove su, pak, u nedjelju još dijelili Atalanta i Catanija (1-1), te Cagliari i Parma u utakmici bez pogodaka.