Maestralan potez

Tri najboljeplasirane momčadi talijanskog nogometnog prvenstva upisale su rezultatski uvjerljive pobjede u sklopu 19. ligaškog kola.

Vodeći Juventus je slavio na gostovanju kod Cagliarija 4:1 iako je domaćin iznenađujuće poveo golom Mauricia Pinille s druge vratnice nakon ubacivanja iz kuta u 21. minuti. Ubrzo nakon toga Cagliari je imao priliku i povećati prednost, ali je prvo Daniele Conti bio neprecizan, a Gianluigi Buffon je potom uspio obraniti udarac Pinille. Deset minuta kasnije na semaforu je ipak stajalo 1:1 nakon gola Fernanda Llorentea koji je pospremio ubacivanje Stephana Lichtsteinera. Nakon prvog poluvremena koje je pripalo domaćinu u nastavku je prvak preuzeo stvari u svoje ruke. Ipak, do gola se čekalo sve do 73. minute kada je Claudio Marchisio dalekometnim udarcem s više od 25 metara pronašao put do mreže.

Do kraja su Zebre potvrdile pobjedu drugim golom Llorentea nakon sjajnog dodavanja Lichtsteinera, a na kraju se i sam Švicarac upisao u strijelce pospremivši otpadak nakon loše reakcije Cagliarijevog vratara i zapečatio rekordnu 11. uzastopnu pobjedu u Seriji A.

Roma je na Olimpicu savladala Genou 4:0 golovima četvorice različitih strijelaca, Alessandra Florenzija, Francesca Tottija, Maicona i Mehdija Benatije, a bila im je to 13. ovosezonska pobjeda. Tin Jedvaj debitirao je za Romu zamijenivši u 83. minuti Maicona, dok je Genoa kraj susreta dočekala s igračem manje nakon isključenja Francesca Matuzalema u 58. minuti. Kod Genoe je do 69. minute igrao Šime Vrsaljko. Sjajan je pogodak postigao Florenzi, kojem na Apeninima tepaju da je 'Novi Totti'.

Napoli je zadržao priključak za drugoplasiranom Romom slavivši na gostovanju kod Verone s uvjerljivih 3:0 golovima Driesa Mertensa, Lorenza Insignea i Blerima Džemailija i tako nanio veronskom sastavu tek drugi ovosezonski domaći poraz. Trener Napolija Rafa Benitez pružio je priliku našem Josipu Radoševiću od 82. minute.

Atalanta je bez sudjelovanja Marka Livaje savladala Cataniju 2:1, a pobjedničkim se pokazao gol Maximiliana Moraleza iz 86. minute.

Serie A, 19. kolo:

Atalanta - Catania 2:1 (Denis 67-11m, Moralez 86 / Leto 89)

Cagliari - Juventus 1:4 (Pinilla 21 / Llorente 31, 76, Marchisio 73, Lichtsteiner 80)

Hellas Verona - Napoli 0:3 (Mertens 27, Insigne 72, Džemaili 76)

Roma - Genoa 4:0 (Florenzi 25, Totti 30, Maicon 43, Benatia 52)