Treća pobjeda u prvenstvu

Serie A: Inter slomio Cagliari za sedam minuta, sjajni pogodak Coutinha

Nogometaši Intera upisali su ove subote tek treću ovosezonsku pobjedu u Seriji A. Na San Siru su, u utakmici 12. kola, pobijedili Cagliari s 2-1, a suparnika su slomili unutar samo sedam minuta...

Inter je bio bolja momčad, te su napadali na suparnička vrata od prve minute. Ipak, slomili su gosta tek na samom startu drugog poluvremena, a dva su gola postigli u intervalu od sedam minuta. Prvo je Thiago Motta bio precizan u 54. minuti (dvojbena je situacija zbog mogućeg zaleđa), da bi Coutinho u 60. povisio na 2-0.

Poslije takvog vodstva je stala inicijativa Intera, a ritam igre su počeli diktirati gostujući igrači. No, došli su samo do počasnog pogotka u 89. minuti preko Larriveyja. Snage za izjednačenje nisu imali.

U nastavku dana se igraju dvije zanimljive utakmice ovog kola: Milan gostuje na Artemio Franchiju kod Fiorentine, dok u Napulju igraju Napoli i Lazio.