Bez trofeja 73 godine

Senzacija u Portugalu: Autsajder nokautirao moćnog Sportinga!

Nogometaši Academice iz Coimbre iznenađujući su pobjednici Portugalskog kupa. U finalu igranom u Oeirasu pobijedili su Sporting s 1-0…

Jedini je strijelac već u trećoj minuti utakmice bio Marinho. Sporting je u drugom poluvremenu bio dominantan na terenu, ali nije uspio slomiti čvrstu obranu momčadi Pedra Emanuela.

Sporting 0-1 Academica by simaotvgolo12

Academica je portugalsko prvenstvo završila tek na 14. mjestu, svega pet bodova iznad zone ispadanja. U Portugalskom kupu je, međutim, ogromnu senzaciju napravila već u 4. kolu kada je s 3-0 izbacila Porto, a pobjednički je ritam zadržala do samog kraja natjecanja, čime je izborila i nastup u Europa ligi.

Inače, Academici je ovo drugi trofej u povijesti. Davne 1939. je također osvojila Portugalski kup. (ST)

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.