Domaćini ostali u šoku

Senzacija na Gerlandu: Lyon pao od tek 14. momčadi u Francuskoj!

U ranijem subotnjem terminu nego inače, zbog loših vremenskih uvjeta, dio francuskih nogometnih klubova je odradio 23. kolo. Veliko se iznenađenje dogodilo na Gerlandu...

Caen, momčad koja je prije ovog kola bila na vrlo lošoj 17. poziciji na ljestvici, pobijedila je Lyon u gostima s 2-1. Za Lyon je to bio tek drugi domaći poraz u sezoni (imaju još osam pobjeda i jedan remi), a domaće su nade pokopali Hamouma golom u 13. minuti i Nabab u 73. Tek je Argentinac Lisandro Lopez u 86. minuti uspio zabiti pogodak za Lyon i to iz penala.

Hrvatski nogometaš Dejan Lovren nije bio u konkurenciji za sastav zbog ozljede Ahilove tetive.

Montpellier se ne da s vrha. S pobjedom 3-0 protiv Ajaccija na domaćem travnjaku su se opet izjednačili na vrhu s PSG-om, ali Parižani imaju utakmicu manje. Jedan od tri pogotka Montpelliera je postigao Olivier Giroud. Postigao je dosad šesnaest pogodaka.

U nadoknadi je, pak, Valenciennes došao do tri boda protiv Nancyja (1-0), a Lorient uhvatio bod kod Auxerrea (1-1).