Luda utakmica

Senzacija: Čudesni Cardiff okrenuo City, fenomenalan pogodak Džeke!

Veliko iznenađenje u sklopu 2. kola engleske nogometne Premierlige priredio je novi prvoligaš Cardiff City. Velški je sastav s 3-2 pred svojim navijačima svladao aktualnog viceprvaka - Manchester City...

Sve je izgledalo više manje u redu za goste iz Manchestera, koji su, unatoč ne previše uvjerljivoj igri, poveli u 52. minuti preko Edina Džeke. Bosansko-hercegovački je reprezentativac sjajno pogodio s nekih 20 metara gornje lijeve rašlje Cardiffova vratara.

Međutim, slavlje gostiju trajalo je svega osam minuta kada je Islanđanin Aaron Gunnarsson izjednačio na 1-1 natrčavši na jednu odbijenu loptu u Cityjevom petercu. City je nakon toga jako pritiskao, no lopta gostujućih nogometaša nije pronašla put do mreže velškog sastava.

Igrala se 79. minuta kada je uslijedila kazna Cityju za sve propušteno dotada. Cardiff je izborio korner s desne strane svog napada, vratar Joe Hart je zaplivao i promašio izbaciti loptu, koju je na drugoj vratnici dočekao Fraizer Campbell i zabio glavom za 2-1 i izazvao potpuno ludilo na stadionu.

Isti je igrač osam minuta kasnije povisio na 3-1, ponovno nakon ubačaja iz kuta, ali ovog puta sa suprotne strane. Pogodak nade je za City u sudačkoj nadoknadi postigao Alvaro Negredo, a bio je to španjolskom napadaču prvijenac u Premierligi, no za barem osvajanje boda za "građane" nije bilo vremena, ali ni preciznosti.

Nogometaši Tottenhama iščupali su tri boda i u drugoj utakmici ove sezone i to na potpuno identičan način kao i u 1. kolu. S minimalnih je 1-0 londonski sastav svladao Swansea, a strijelac jedinog pogotka bio je, kao i protiv Crystal Palacea, Roberto Soldado s bijele točke. Igrala se 57. minuta kada je Jonjo Shelvey u šesnaestercu oborio Moussu Dembelea, a španjolski je reprezentativac ponovno bio neumoljiv s bijele točke poslavši vratara u krivu stranu.

Zanimljivo, Tottenhamu u prošloj sezoni nije sviran nijedan jedanaesterac, no ove mu je u prva dva kola svirano isto toliko. Recimo da je, unatoč minimalnoj pobjedi udarcem s bijele točke, Tottenham u potpunosti zasluženo upisao tri boda, jer je dominirao susretom od prve minute pa sve do pogotka. Kasnije se Swansea malo okuražio, no bilo je prekasno. (TS)

Premierliga, 2. kolo:

Tottenham - Swansea 1-0 (Soldado 58-11m)

Cardiff - Manchester City 3-2 (Gunnarsson 60, Campbell 79, 87 / Džeko 52, Negredo 90+2)