Bolji od Herthe

Schalke pobjedom privremeno skočio na drugo mjesto Bundeslige

Odigrana je prva utakmica 16. kola Bundeslige...

U prvoj utakmici 16. kola njemačkog nogometog prvenstva Schalke je slavio na gostovanju kod Herthe u Berlinu s 2-1 i tako, barem privremeno, skočio sa četvrtog na drugo mjesto bundesligaške ljestvice.

Golove za desetu ovosezonsku pobjedu "rudara" zabili su Nizozemac Klaas-Jan Huntelaar i Finac Teemu Pukki. Jedini gol za Herthu djelo je Adriana Ramosa.

Svi golovi postignuti su u prvom dijelu, a poveo je Schalke u 19. minuti. Loptu je s lijeve strane ubacio Christian Fuchs, ona je prenesena glavom do druge vratnice i Huntelaara, a nizozemski napadač je lijepim udarcem ljevicom došao do svog 14. ovosezonskog gola kojim je izbio samostalno na vrh ljestvice najboljih strijelaca lige ispred Marija Gomeza (13).

Hertha se vratila samo šest minuta kasnije kada je lijepo ubacivanje Raffaela iz kornera iskoristio Kolumbijac Ramos i glavom pospremio loptu u mrežu zabivši svoj četvrti ovosezonski gol. Gol za konačnih 2-1 potpisuje 21-godišnji Finac Pukki koji je lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora nakon asistencije Raula poslao loptu pod gredu. Bio mu je to treći ovosezonski pogodak.

Na kraju kažimo da je Andre Mijatović kao kapetan odigrao svih 90 minuta u redovima poraženog sastava.