Kaos u Južnoj Americi

Santos u finalu zbog smiješnog autogola, trener napadnut s tribina

Brazilski Santos plasirao se u finale Cope Libertadores nakon 3-3 remija u srijedu kod Cerro Porteña u drugoj polufinalnoj utakmici natjecanja.

Prva je, podsjetimo, odigrana u Sao Paulu završila 1-0 u korist domaćina.

Uzvrat u Paragvaju dobro je krenuo za gostujuću momčad koja je golovima Ze Eduarda, Neymara i autogolom u kombinaciji Pedra Beniteza i golmana Diega Barrette na poluvremenu vodila 3-1.

Utakmica je prekinuta na nekoliko minuta nakon Fabbrova gola za 3-3 u 81. minuti budući da je Santosov trener Muricy Ramalho pogođen u glavu predmetom bačenim s tribina.

U utakmicama finala koje su na rasporedu 15. i 22. lipnja, i u kojima će se Santos ogledati protiv boljeg iz dva susreta Peñarola i Velez Sarsfielda, Santos će tražiti svoj treći naslov u južnoameričkoj inačici europske Lige prvaka.

Urugvajski Peñarol brani 1-0 iz prve polufinalne utakmice protiv argentinskog kluba. Uzvrat se u četvrtak igra u Buenos Airesu.

Copa Libertadores, polufinale, uzvratna utakmica:

Cerro Porteño - Santos 3-3 (Benitez 32, Lucero 61, Fabbro 81 / Ze Eduardo 2, Barreto 28, Neymar 45+1), prva utakmica 0-1