Hat-trick Španjolca

Santi Cazorla razveselio Wengera: Arsenal pregazio Reading!

Santi Cazorla postao je prvi španjolski nogometaš koji je u jednoj utakmici Premiershipa uknjižio hat-trick i asistenciju. Učinio je to u Arsenalovoj pobjedi kod Readinga 5-2 u 17. prvenstvenom kolu…

Odigrao je 28-godišnji ofenzivni veznjak, koji je ''topnicima'' pristupio uoči ove sezone iz Malage, svoju najbolju utakmicu u Arsenalovom dresu. Dvojica Španjolaca postizala su po tri pogotka na jednoj utakmici u Premiershipu, u pitanju su Fernando Torres i Jordi Gomez, ali niti jedan od njih nije još dodao i asistenciju.

Lukas Podolski doveo je Arsenal u vodstvo u 14. minuti. Nakon ubacivanja Gibbsa s lijeve strane, lijepo je primirio loptu i poslao je u mrežu iz blizine.

Nakon toga je uslijedio šou Santija Cazorle. Svoj prvi gol na utakmici je zabio glavom u 32. minuti, nakon dobrog centaršuta Podolskog s lijeve strane. Samo tri minute kasnije, Gibbs je upisao drugu asistenciju na utakmici a Cazorla svoj drugi gol, vrlo lijepi. Poentirao je s lijevom nogom.

Lukas Podolski, koji je također odigrao odličnu utakmicu, u 60. minuti je uknjižio još jednu asistenciju za Cazorlu, iako je i sam bio u jako dobroj situaciji za postizanje pogotka. No, nesebično je poslužio Španjolca koji je bez problema lijevom nogom zabio za 0-4.

Onda se Arsenal malo opustio, pa je ''na štih'' došao i domaćin. U 66. minuti je Le Fondre izbio sam ispred Szczesnyja, zaobišao ga i gurnuo loptu u praznu mrežu. Pet minuta kasnije je i Kebe matirao Arsenalovog vratar preciznim prizemnim udarcem u kut.

Točku na i stavio je Walcott, kojeg je u 80. minuti odlično poslužio Cazorla.

Drugom uzastopnom pobjedom je Arsenal skočio na peto mjesto na ljestvici. Ima dva boda manje od Chelseaja (utakmica manje) i Tottenhama, a 15 manje od vodećeg Manchester Uniteda.

Reading je pretrpio šesti uzastopni poraz, pa je i dalje prikovan za dno ljestvice sa samo 9 bodova.

Premiership, 17. kolo:

Reading – Arsenal 2-5 (Le Fondre 66, Kebe 71 / Podolski 14, Cazorla 32, 35, 60, Walcott 80)