Pescara dobila Fiorentinu

Sampa šokirala Juve u Torinu, Budan zabio prvi pogodak u sezoni

Ova nedjelja je bila crni dan za favorite u talijanskoj Seriji A. Nakon poraza nogometaša Intera, u kasnijem terminu su, i to pred domaćim navijačima, pali Juventus i Fiorentina...

Nevjerojatno zvuče ti porazi ako se zna da je Juventus ispustio vodstvo 1-0 protiv Sampdorije i to u vrijeme dok je imao igrača više. Fiorentina je, pak, na Artemio Franchiju izgubila s 2-0 od Pescare, sastava iz donjeg doma ljestvice i jednog od najslabijih gostujućih sastava lige.

Juventus 1 2 Sampdoria hoofoot... by hoofoot

Ipak, prvenstveno treba reći da je premijerni pogodak ove sezone u Seriji A postigao 32-godišnji hrvatski nogometaš Igor Budan. Ušao je Budan u 83. minuti na travnjak tijekom utakmice Parme i Palerma (2-1), te je samo 120 sekundi kasnije izjednačio na 1-1. Na žalost po Palermo, Sicilijanci su pogodak primili u drugoj minuti nadokande (Amuari), te su izgubili četvrti put u posljednjih pet utakmica.

FIO 0-2 PESC (All Goals) ourmatch.net by ourmatch

Juventus je upisao treći poraz u sezoni, drugi put na domaćem terenu. Nakon Intera pobijedila ga je Sampdoria s 2-1 i to posve neočekivano. Imao je Juventus 1-0 i igrača više, ali su gosti postigli dva pogotka preko Argentinca Maura Icardija. Sampdoria se uz to uspjela obraniti od tko zna koliko prilika domaćih igrača. Uvjerljivo se najviše ispromašivao Mirko Vučinić.

PAR 2-1 PAL (All Goals) ourmatch.net by ourmatch

Fiorentina je ove nedjelje upisala prvi domaći poraz u sezoni, pa je tako Parma ostala jedina netaknuta kao domaćin. Pescara se čudom obranila od svih naleta domaćina, a na drugoj je strani dva puta zabila (Jonathas u 57. i Celik u 91. minuti) za veliku pobjedu. Hrvatski nogometaš Ante Vukušić je tijekom cijelog ogleda ostao na klupi Pescare.

Highlights AC Milan 2-1 Siena 06-01-2013 by Maestro21Channel

I dok su Juventus i Fiorentina prosuli sigurna tri boda, Milan nije kiksao na San Siru. Pobijedio je Sienu s 2-1 pogocima Krkića u 67. i Pazzinija iz penala u 80. minuti. Siena je tek zaprijetila u 87. minuti golom Paoluccija, ali do boda ipak nije uspjela doći. (TS)