Hrvati pola-pola

Šahtar melje sve redom, Dinamo izbio na drugo mjesto

Nezaustavljivo i dalje nogometaši Šahtara iz Donjecka kroče ukrajinskom Premierligom.

Nezaustavljivo i dalje nogometaši Šahtara iz Donjecka kroče ukrajinskom Premierligom. Nakon 14 kola Šahtar ima isto toliko pobjeda.

Ove je subote Šahtar pred svojim navijačima, na Donbass Areni, pobijedio Metalurg iz Zaporožja s 2:0. Nije Šahtar bio posebno dojmljiv, ali ipak dovoljno dobar za novi domaći uspjeh. Prvi je pogodak postigao Douglas Costa iz penala u 21. minuti, dok je drugi pogodak pao tek u 83. minuti (Luiz Adriano).

Darijo Srna je odigrao cijelu utakmicu za Šahtar, dok Eduarda nije bilo niti na klupi.

Kijevski Dinamo je istim rezultatom, dakle 2:0, svladao kao domaćin Tavriju. Marco Ruben i Mihalik su bili strijelci za momčad koja se nalazi u skupini A Lige prvaka, kao i zagrebački Dinamo. Ognjen Vukojević je odigrao cijelu utakmicu za Dinamo, uz zarađeni žuti karton već u 2. minuti, dok je Niko Kranjčar prosjedio na klupi. Za goste je prvo poluvrijeme odigrao Marin Ljubičić.

Dinamo Kijev je nastupio u sastavu: Koval - Gusev, Mihelik, Kačeridi, Betao - Jarmolenko, Vukojević, Haruna, Mehmedi - Marco Ruben, Milevskij. Još su u igru ušli Bogdanov, Garmaš i Ideye.

Šahtar na vrhu ljestvice ima prednost od čak 14 bodova u odnosu na Dinamo. (TS)