Moglo i bolje

Šahtar do pobjede tek u sudačkoj nadoknadi, Srna 'požutio'

U utakmici 13. kola ukrajinske Premierlige nogometaši Šahtara, aktualni prvaci tamošnjeg prvenstva bili su pred neočekivanim gubitkom bodova na gostovanju kod Tavrije.

Ipak, pobijedili su na kraju 3-1, ali su dva pogotka postigli u sudačkoj nadoknadi. Jedan u 92., a u drugi u 95. minuti. Šahtar je vodio 1-0 pogotkom Adriana u 28. minuti, ali je domaćin izjednačio osam minuta kasnije preko Nazarenka i takav rezultat je na semaforu svjetlio sve do sudačke nadoknade ogleda.

Kvalitetu više tako je Šahtar demonstrirao u samoj završnici, pa je Ševčuk zabio u 92., a Adriano još jednom na ovom ogledu u 95. minuti. Recimo da je hrvatski nogometaš Dario Srna odigrao cijelu utakmicu uz zarađeni žuti karton, dok je Eduardo cijelo vrijeme boravio na klupi za pričuve.

Kod domaćina je, pak, Marin Ljubičić u obrani igrao do 89. minute.

Uz utakmicu više Šahtar na ljestvici ima tri boda plusa u odnosu na kijevski Dinamo koji u nedjelju dočekuje Volin.