Ruska Premier liga: Prvi poraz Zenita u sezoni, Križanac na klupi

U 24. kolu ruske Premier ligi nogometaši Zenita doživjeli su prvi poraz u sezoni.

Nakon sedamnaest pobjeda i šest remija uslijedio je poraz u Moskvi. U utakmici 25. kola Zenit je gostovao kod Spartaka, te je poražen s 1-0. Šok je za Spallettijevu momčad došao u pretposljednjoj minuti kada je dosuđen jedanaesterac za domaćina, a siguran je pri udarcu s bijele točke bio Dmitri Kombarov.

Unatoč ovom porazu Zenit je i dalje prilično siguran na vrhu ljestvice. Imaju šest bodova viška u odnosu na drugoplasirani Rubin Kazan, s tim da Zenit ima i utakmicu manje. Hrvatski nogometaš Ivica Križanac proveo je cijelu utakmicu na Zenitovoj klupi za pričuve.

Idućeg tjedna, u četvrtak, Zenit će gostovati na Poljudu, gdje će u sklopu 4. kola Europa lige odigrati utakmicu protiv Hajduka.

U drugom ogledu u srijedu, u moskovskom derbiju, Dinamo i CSKA su odigrali utakmicu bez pogodaka. Hrvatski nogometaš Tomislav Dujmović je za domaćina odigrao svih 90 minuta.