'Kraljevi' prošli Celtu

Mou divljao, Modrić asistirao: Hat-trick Ronalda za pobjedu Reala!

Nogometaši Reala uspjeli su nadoknaditi zaostatak 1-2 protiv Celte iz Viga u osmini finala španjolskog Kupa kralja.

Hat-trick Cristiana Ronalda i pogodak Samija Khedire bili su dovoljni za uvjerljivu 4-0 pobjedu kraljevskog kluba, za koji je Luka Modrić igrao svih 90 minuta...

Nakon dugo vremena sjajni hrvatski veznjak krenuo je u utakmicu od prve minute (na poziciji polušpice) i ovoga puta nije razočarao. Asistirao je Cristianu Ronaldu za drugi pogodak na susretu, te je prilikom prvog djelomično zasmetao Alvarezu na vratima Celte. Osim toga, bio je sveprisutan na travnjaku kako u napadu, tako i u obrani.

Samo tri minute trebale su Realu da dođe do vodstva na susretu, ali i u sveukupnom ogledu protiv Celte. Ubacivanje iz auta s lijeve strane Realova napada izveo je Alvaro Arbeloa, a Ronaldo lelujavom "bombom" pogađa suprotni kut Celtina gola za vodstvo momčadi trenera Josea Mourinha. Prilikom udarca Ronalda, nekoliko je metara ispred stajao Modrić koji se sagnuo, te time zasmetao Alvarezu da na vrijeme primjeti let lopte, koji ga je u konačnici i prevario.

Dvadeset minuta kasnije hrvatski veznjak savršenom loptom s nekih 40 metara od Celtina gola loba cijelu obranu Celte i pronalazi Ronalda u šesnaestercu. Ovaj iz prve lijevom nogom neumoljivo zabija za udvostručenje vodstva.

U 38. minuti Mourinho dolazi središte pozornosti. Portugalac je žestoko reagirao na odluku suca Ayza Gámeza. Tražio je da isključi igrača Celte koji je srušio Ronalda pred šesnaestercem Celte. Mou je istrčao iz kabine i ljutito nabio loptu.

U 72. minuti susreta situaciju Realu komplicira sudac Miguel Gamez, koji daje Sergiju Ramosu drugi žuti karton zbog, kako se činilo, nenamjernog udarca kopačkom po bradi igrača Celte u padu.

No, Celta ne koristi igrača više, već Real, kao i u susretu Primere prošloga vikenda (zabio tri gola s igračem manje Real Sociedadu), zabija još dva pogotka za potvrdu ulaska u četvrtfinale Kupa kralja. Ronaldo nakon asistencije Higuaina zabija za 3-0, a potom se Portugalac upisuje i na listu asistenata, a Nijemac Sami Khedira na listu strijelaca.

Spomenimo i da su prolaze u četvrtfinale, nakon pobjeda u prvim utakmicama, potvrdili Sevilla i Zaragoza, te da je Ivan Rakitić zaigrao od 70. minute u redovima seviljske momčadi.  (I.M./TS)

Španjolski Kup kralja, osmina finala, uzvrati:

Real Madrid - Celta 4-0 (Ronaldo 3, 24, 87, Khedira 89)

Raal Madrid prošao dalje s ukupnim rezultatom 5-2

Zaragoza - Levante 2-0 (Zuculini 23, Montanes 60)

Zaragoza prošla dalje s ukupnim rezultatom 3-0

Sevilla - Mallorca 1-2 (Manu 22 / Brandon 52, Alfaro 56)

Sevilla prošla dalje ukupnim rezultatom 6-2

Tijek utakmice: Real Madrid - Celta 4:0

90' GOOOL!!! Ovaj put strijelac za Real bio je Khedira, a asistent Ronaldo.

Khedira @SpheraChannel by SpheraChannel

87' GOOOL!!! Ronaldo je postigao treći pogodak na utakmici.

Hat trick de CR7 @SpheraChannel by SpheraChannel

73' Sergio Ramos je isključen.

Expulsión de Ramos @SpheraChannel by SpheraChannel

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

38' Mourinho je žestoko reagirao na suca Ayza Gámeza tražeći da isključi igrača Celte koji je srušio Ronalda u izglednoj prilici za pogodak. Mou je istrčao iz kabine i ljutito nabio loptu.

24' GOOOL!!! Novi pogodak Ronalda na asistenciju Modrića.

Doblete Cristiano Ronaldo Real Madrid 2-0 Celta... by f769673846

2' GOOOL!!! Cristiano Ronaldo je zabio pogodak za Real. Potegao je Ronaldo iskosa s lijeve strane i pogodio suprotni kut Celtinih vrata.

CR7 @SpheraChannel by SpheraChannel

1' Utakmica je počela.

Iker Casillas dobio je na predstavljanju ovacije navijača Reala.

Celta je u prvoj utakmici u Vigu pobijedila sa 2:1.

Sastavi:

Real Madrid: Casillas - Essien, Carvalho, Ramos, Arbeloa - Khedira, Xabi Alonso, Modrić - Özil, Cristiano - Benzema.

Celta: Sergio - Hugo Mallo, J. Vila, Cabral, Bellvís - Álex López, Túñez - Park, De Lucas, Krohn-Dehli - Augusto.