'Vučica' proigrala

Roma utišala Giuseppe Meazzu, velika večer Tottija!

U derbiju 2. kola talijanskog nogometnog prvenstva, momčad Roma pobijedila je u Milanu s 3-1 sastav Intera, na čijoj je klupi cijelu utakmicu ostao naš Marko Livaja...

Iako nije bio strijelac, u momčadi Rome naročito se istaknuo legendarni kapetan Francesco Totti koji je dokazao da i na pragu 36. rođendana može igrati vrhunski nogomet. Totti je dvaput asistirao svojim suigračima, prvo je u 15. minuti nabacio Florenziju koji je glavom zabio za vodstvo ''vučice'' 1-0, a onda je, nakon što je Antonio Cassano sretnim pogotkom (lopta se odbila od jednog igrača Rome) u prvoj minuti dodatka u prvom dijelu izjednačio na 1-1, odličnom dubinskom loptom u 67. minuti pronašao Pabla Osvalda, koji je lobom iz prve matirao Castellazzija. Konačnih 1-3 postavio je Marquinho u 81. minuti lijepim i vrlo preciznim udarcem iskosa s lijeve strane.

Spomenimo još da je Osvaldo u prvoj minuti sudačkog dodatka dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Inter Milan 1-3 AS Roma footyroom.com by Futbol2101

Dodajmo da je Roma zabila tri ili više golova u četiri od zadnjih osam međusobnih prvenstvenih susreta protiv Intera.

Hrvatski napadač Igor Budan nije ulazio u igru u momčadi Palerma, koja je poražena u Rimu kod Lazija s 3-0. Dva gola za domaćine zabio je njemački reprezentativni napadač Miroslav Klose, onaj svoj drugi, a Lazijev treći u 82. minuti, na asistenciju Bosanca Senada Lulića.

Napoli je kao domaćin svladao Fiorentinu s 2-1 golovima Hamšika u 55. i Džemailija u 75. minuti, dok je za ''viole'' tek smanjio Jovetić u 87. minuti. Uspješan domaćin bila je i Sampdoria koja je pobijedila Sienu s 2-1.

Juventus, koji je ranije slavio kod Udinesea 4-1, Napoli, Lazio i Sampdoria (oduzet jedan bod) su četiri momčadi koje su u prva dva kola ostvarile maksimalni učinak. (TS)

Serie A, 2. kolo:

Udinese – Juventus 1-4 (Lazzari 78 / Vidal 14 – 11 m, Vučinić 45+1, Giovinco 53, 71)

Inter – Roma 1-3 (Cassano 45+1 / Lorenzi 15, Osvaldo 67, Marquinho 81)

Cagliari – Atalanta 1-1 (Ekdal 90 / Denis 81)

Catania – Genoa 3-2 (Bergessio 66, 68, Lodi 84 / Kucka 26, Janković 82)

Lazio – Palermo 3-0 (Klose 39, 82, Candreva 56)

Napoli – Fiorentina 2-1 (Hamšik 55, Džemaili 75 / Jovetić 87)

Sampdoria – Siena 2- 1 (Lopez 45, Gastaldello 68 / Vergassola 62)

Parma – Chievo 2-0 (Beldofil 32, Rosi 86)