Ranieri ne može više ovako

Roma na svom Olimpicu demolirala Inter i udaljila ga od scudetta!

Igor Budan nastavlja sa sjajnim igrama u dresu Palerma. U 22. kolu Serie A hrvatski nogometaš je bio strijelac drugog pogotka za slavlje sicilijanske momčadi nad Atalantom 2-1...

Svojim četvrtim pogotkom u zadnje četiri utakmice Budan se prometnuo u najvažnijeg aktera velikog povratka Palerma u gornji dio ljestvice i borbu za europska natjecanja naredne sezone.

Nakon zgoditka Genovi, dva gola Novari, te asistencije protiv Intera, Riječanin je bio strijelac za 2-0 u 49. minuti domaćeg ogleda s Atalantom. Prehodno je Miccoli uspješno realizirao kazneni udarac u 29. minuti, a nekoliko trenutaka ranije posao u nastavku utakmice Palermu je olakšao Consigli koji je skrivivši spomenuti jedanaesterac zaradio izravan crveni karton. Nažalost, zbog sudara glavama s braničem Atalante Guglielmom Stendardom Budan je bio prisiljen napustiti igru u 76. minuti.

U ostalim nedjeljnim utakmicama 22. kola Juventus i Milan su pred vlastitim navijačima odigrali bez golova protiv Siene i Napolija, dok je Roma ponovno uzdrmala Inter taman kada se činilo da je Claudio Ranieri ipak posložio "nerazzure".

Juventus je i dalje jedina neporažena momčad, međutim domaćih 0-0 sa Sienom sigurno nije zadovoljavajući rezultat, posebno kada se uzme u obzir da glavni konkurent za naslov Milan nije uspio slaviti u derbiju protiv Napolija. U nekoliko je situacija vratar gostiju na San Siru spašavao Napoli, a s pristikom je Milan posustao u zadnjih 25 minuta nakon što je zbog jednog nesportskog poteza Zlatan Ibrahimović zaradio izravan crveni karton. Švedski napadač je prilikom jedne sporne situacije odglumio da želi zagrliti suigrača, da bi ispruženom rukom preko ramena opalio šamarčinu Aronici. Glavni sudac to nije primjetio, ali je pomoćnik na inzistiranje vratara Napolija De Sanctisa pojasnio Rizzoliju što je Ibra učinio pa je ovaj odmah pokazao Zlatanu put u svlačionicu. Bio je to 5. crveni karton u Seriji A za prvog strijelca Milana.

Roma je na svom Olimpicu demolirala Inter s 4-0 zabivši po dva gola u svakom poluvremenu. Juan je načeo goste u 13. minuti, potom je Borini pogocima u 41. i 49. otklonio sve dileme oko pobjednika da bi točku na i stavio bivši napadač Barcelone Bojan Krkić u posljednjim minutama utakmice. Ovim porazom čini se da je sastav Claudija Ranierija izgubio priliku umješati se u borbu za scudetto jer za liderom Juventusom sada zaostaju devet bodova, s tim da "stara dama" ima i susret manje.

U zadnje tri utakmice u Serie A nogometaši Intera osvojili su samo jedan bod, a posebno je trenera Claudija Ranierija zabolio ovaj teški poraz.

"Ne možemo više ovako. Roma je uložila znatno više truda i zaslužila sve pohvale. Mi smo bili vrlo slabi. U zadnjih nekoliko tjedana smo jako pali u formi. Olako primamo pogotke i neprepoznatljivi smo na terenu. Ja još uvijek imam povjerenja u ovu momčad, ali slijedi nam ponovo mukotrpan povratak u formu. Već smo se jednom izvukli iz krize pa ćemo to morati još jednom učiniti", ustvrdio je Ranieri.

U ovom kolu je još jedna momčad s vrha ljestvice ostala praznih ruku. Udinese je poražen na gostovanju u Firenci gdje su domaćini s dva gola iz jedanaesteraca Crnogorca Stevana Jovetića, te jednim Cassanija slavili s 3-2. Gosti su poveli 16. prvenstvenim golom kapetana Di Natalea, no onda su uslijedila tri pogotka Fiorentine, da bi u 89. minuti Torje samo ublažio poraz Udinesea.

Dodajmo da je Parma došla do vrlo važna tri boda na gostovanju kod Chieva, dok su dvoboji Leccea i Bologne, te Novare i Cagliarija završili bez zgoditaka.