Remi Sassuola i Cagliarija

Roma na samo pet bodova od Juventusa

Nogometaši Rome smanjili su, barem privremeno, zaostatak za vodećim Juventusom u talijanskoj Seriji A na svega pet bodova nakon uvjerljive subotnje pobjede protiv Atalante...

"Vučica" je u Rimu s glatkih 3-1 slavila protiv osmoplasiranog sastava prvenstvene ljestvice, za koji je hrvatski nogometaš Marko Livaja zaigrao od 59. minute. Nije dugo trebalo da Roma probije obranu gostiju, točnije trebalo joj je manje od 13 minuta. Taddei je bio strijelac nakon asistencije Doda. Bio je to tek drugi prvenstveni pogodak 34-godišnjeg Brazilca u dresu Rome.

Činilo se da će se na predah otići s minimalnom prednošću domaćina, no Adem Ljajić se potrudio da Roma ipak mirnije ode na poluvrijeme. Nakon lopte koju mu je poslao Daniele De Rossi srbijanski reprezentativac je zabio svoj šesti pogodak u sezoni za sigurno 2-0 vodstvo svoje momčadi.

Strijelac drugog pogotka našao se u ulozi asistenta u 18. minuti nastavka, a strijelac trećeg Rominog gola, svog osmog u sezoni, bio je bjelokošćanski napadač Gervinho.

Utješni pogodak za goste postigao je Giulio Migliaccio 12 minuta prije kraja, a za isti mu je asistirao Yohan Bebalouane.

U ranije odigranoj utakmici davljenik Sassuolo nije uspio upisati tri boda protiv izravnog konkurenta za ostanak u ligi Cagliarija. Susret je završio podjelom bodova 1-1. (TS)