Golijada na Friuliju

Remi Udinesea i Sampdorije, hat-trick Di Natalea

U jedinoj subotnjoj utakmici 38., ujedno i posljednje kola prve talijanske nogometne lige Udinese i Sampdoria podijelili su bodove odigravši 3-3 na stadionu Communale Friuli u Udinama...

U utakmici punoj preokreta domaćini su iščupali bod zahvaljujući hat-tricku neuništivog Antonia Di Natalea, koji je spasio bod svojoj momčadi u 88. minuti susreta. Poveli su gosti preko Stefana Okake u 10., da bi Di Natale u razmaku od pet minuta (26-31 minute) zabio dva pogotka i odveo svoju momčad na predah s prednošću.

Gosti su bolje otvorili nastavak i poveli s 3-2 u prvih 10 minuta pogocima Edera i Roberta Soriana, da bi im dva boda izbio spomenuti Di Natale u samoj završnici. Bili su to 15., 16. i 17. pogodak Di Natalea u ovoj sezoni, s kojima je skočio na čak peto mjesto ljestvice najboljih strijelaca.

Remi u konačnici nije donio pomak susjeda na prvenstvenoj ljestvici, pa je tako Udinese okončao sezonu na 13., a Sampdoria na 12. mjestu Serie A. (TS)