Ništa od osvete

Veliki okršaj 'Redsa' i 'Spursa' na Anfieldu završio bez pogodaka!

Nogometaši Liverpoola i Tottenhama zaključili su 24. kolo Premiershipa odigravši 0:0 na Anfieldu...

Iako su najavljivali kako će se osvetiti Tottenhamu za poraz 4:0 na White Hart Laneu u prvom susretu sezone, nogometaši Liverpoola ipak nisu uspjeli u toj namjeri pred svojim navijačima.

Štoviše, mreže su mirovale, a 'Spursi' su propustili s nova tri boda približiti se drugoplasiranom Manchester Unitedu na samo dva gola zaostatka. Za goste su od prve minute igrali hrvatski reprezentativci Luka Modrić i Niko Kranjčar.

U dvoboju s malo pravih prilika ''redsi'' su uspjeli sačuvati ovosezonsku nepobjedivost pred svojim navijačima, ali slaba im je to utjeha kad se uzme u obzir da su u osam od tih 12 utakmica uzeli samo bod. Nikad dosad u Premierligi nisu imali više domaćih remija, a već sada su izjednačili kompletnu sezonu 2002/03 kada su ih također imali osam.

Iako je Liverpool na kraju imao više udaraca prema golu, najbolju je priliku nakon sjajnog proigravanja Nike Kranjčara imao Gareth Bale koji je izbio sam pred Pepea Reinu, ali je Španjolac obranio njegov udarac.

Kranjčar je, spomenimo, igrao do 88. minute, dok je Luka Modrić odradio cijelu utakmicu. Ovaj je dvoboj još jednom potvrdio kolika je njegova važnost za igru Tottenhama. U prvom je poluvremenu, naime, hrvatski reprezentativac uputio 36 dodavanja prema svojim suigračima i svih 36 je bilo točno!

Dodajmo i kako ''spurse'' u ovoj utakmici nije vodio Harry Redknapp koji je zapeo u Londonu gdje mu se sudi zbog utaje poreza. Namjeravao se Redknapp navečer priključiti momčadi, ali se pokvario zrakoplov kojim je trebao putovati.

Liverpoolu se, pak, u ovom dvoboju vratio urugvajski napadač Luis Suarez koji je odradio suspenziju zbog rasističkog vrijeđanja Patricea Evre. Suarez je ušao u igru u 66. minuti, ali nije pomogao ''redsima'' da pronađu put do mreže.

Tijek utakmice:

90' Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

85' Slobodan udarac za Liverpool, ali i dalje nema pogodaka na Anfieldu.

74' Carroll je pokušao, ali lopta ide daleko od gola gostiju.

69' Suarez je zaradio žuti karton zbog grubog prekršaja na Parkeru. Udario ga je u rebro.

67' Suarez, koji je propustio osam utakmica. Mreže i dalje miruju.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Za sada nema promjena u sastavima.

45+1' Završeno je prvo poluvrijeme utakmice na Anfieldu. Iako su obje momčadi u završnici prvog dijela imale po jednu solidnu priliku za pogodak, mreže su ipak mirovale.

31' Kranjčar je uputio udarac prema golu domaćina, ali Reina je uspio obraniti.

27' Unatoč većem pritisku domaćina, još nismo vidjeli pogodak na Anfieldu.

17' Dalekomentni pokušaj Johnsona s ruba kaznenog prostora, ali nije dobro naciljao i nema opasnosti za Spurse.

7' Slobodni udarac za Liverpool, Parker je napravio prekršaj na Johnsonu, ali nema opasnosti za goste.

1' Počela je utakmica na Anfieldu.

U 24. kolu engleskog nogometnog prvenstva, nogometaši Liverpoola dočekali su priliku da se pred domaćim navijačima osvete za uvjerljivi, 4:0 poraz na White Hart Laneu u njihovom prvom susretu ove sezone.

Domaćini će večeras moći računati na povratnika, kapetana Stevena Gerrarda, ali i napadača Luisa Suareza koji je 'odgulio' osam utakmica suspenzije zbog rasističkog vrijeđanja. I dok Liverpool nema problema s ozljedama, s druge strane, gosti su u malim problemima.

Osim što se menadžer Harry Redknapp nalazi na suđenju zbog utaje poreza, 'Spursi' imaju problem s ozlijeđenim igračima. Izvan stroja su sigurno Huddlestone i Gallas, no upitni su još nastupi Lennona, Defoea, Adebayora i Van der Vaarta. Na ozljede su se potužili još braniči Walker i King, no oni bi trebali biti spremni za okršaj, u kojem bi se s nova tri boda, Tottenham mogao približiti drugoplasiranom Manchester Unitedu na samo tri boda zaostatka.

Liverpool: Reina, Johnson, Agger, Škrtel, Kelly, Gerrard, Adam, Spearing, Kuyt, Bellamy, Carroll

Tottenham: Friedel, Dawson, King, Assou-Ekotto, Bale, Walker, Kranjčar, Modrić, Parker, Livermore, Adebayor