Uzvratili 'svecima'

'Redsi' na drugom mjestu: Liverpool ističe kandidaturu za naslov!

Nogometaši Liverpoola nastavili su sa sjajnim igrama i u 28. kolu Premierlige. Na stadionu St. Mary's svladali su domaći Southampton s 3-0...

Uzvratili su ''redsi'' time ''svecima'' za poraz koji su im nanijeli na Anfieldu na početku sezone, ali i puno važnije - skočili su na drugo mjesto ljestvice. Imaju isti broj bodova kao i Arsenal (59), ali i bolju gol-razliku, a za vodećim Chelseajem zaostaju četiri boda. Dakako, treba napomenuti i da samo dva boda manje ima Manchester City koji mora nadoknaditi dvije utakmice.

Liverpool je poveo u 16. minuti kada se lopta od Josea Fontea odbila do Luisa Suareza kojem nije bilo teško matirati Artura Boruca. Suarez je time prekinuo manji post budući da nije bio strijelac u posljednja četiri kola, a ovo mu je ukupno 24. ligaški gol ove sezone.

All Goals & Highlights - Southampton 0-3... by quenomejodas

Urugvajac je odigrao značajnu ulogu i kod preostala dva pogotka. U 58. minuti je projurio pored našeg Dejana Lovrena, ušao u šesnaesterac i idealno poslužio Raheema Sterlinga za 2-0. U sudačkoj je nadoknadi, pak, Fonte srušio Suareza u kaznenom prostoru, a s bijele točke je konačan rezultat postavio Steven Gerrard.

Spomenimo i da je Liverpooolu ovo četvrta uzastopna pobjeda u ligi, odnosno sedma u zadnjih devet utakmica. (TS)