Velika pobjeda

Real slavio u ljepotici kola uz čak sedam žutih kartona

Nogometaši Real Madrida vratili su prednost od tri boda ispred Barcelone pobjedom u Valenciji 3-2 protiv istoimenog domaćina u posljednjoj subotnjoj utakmici 13. kola španjolskog prvenstva...

Igrači trenera Josea Mourinha slavili su protiv Valencije 3-2, te se ponovno odvojili na tri boda od najvećeg rivala Barcelone. Katalonci su ranije svladali Zaragozu s 4-0, te stavili pritisak na leđa igrača Reala koji su gostovali kod trećeplasirane momčadi lige. Podsjetimo, Barcelona nije uspjela slaviti na Mestalli u 5. kolu (2-2).

Real je poveo u 20. minuti utakmice preko francuskog reprezentativca Karima Benzeme koji je nakon odlične lopte Xabija Alonsa lijevom nogom sjajno pogodio lijevi kut Valencijina vratara Diega Alvesa. Tih 1-0 je ujedno bio i rezultat prvog djela utakmice.

U nastavku je Real bio nešto rezerviraniji, ali su svejedno uspjeli povisiti na 2-0 u 72. minuti. Iz kornera je oštru loptu ubacio Nijemac Mesut Özil, a najviši u skoku bio je Sergio Ramos. Nije se dugo moralo čekati na odgovor domaćina koji su krenuli na sve ili ništa. Tri minute nakon primljenog pogotka Valencija je smanjila preko Roberta Soldada, koji je obranjenu loptu Ikera Casillasa topovskim udarcem poslao u nebranjeni dio gola.

Nedugo nakon toga imao je Soldado priliku i izjednačiti, ali je njegov udarac zaustavio Sergio Ramos na putu prema golu. Odmah je nakon propuštene prilike uslijedila kazna s druge strane. Jednu visoku loptu prema kaznenom prostoru Valencijin vratar išao je izbijati glavom, međutim natrčao je Cristiano Ronaldo, prenio loptu u kazneni prostor i onda je iz vrlo teškog kuta poslao u mrežu za 3-1.

Valencija je ponovno uzvratila na drugoj strani i to ponovno preko Soldada. Pablo Hernandez stigao je loptu koja je išla prema gol-autu, ubacio ju na rub peterce gdje ju je malim dodirom Soldado prenio u mrežu. Nakon toga uslijedila je prava opsada gola Real Madrida koji se međutim uspio obraniti. Valencija je čak i postigla pogodak, ali je isti opravdano poništen zbog očitog zaleđa. Domaći nogometaši imali su u posljednjoj, četvrtoj, minuti sučeve nadoknade veliku priliku izjednačiti, ali je udarac, koji je već savladao Casillasa, na podu "obranio" napadač "kraljevskog kluba" Higuain. Nakon istog uslijedila je opsada glavnog suca od strane Valencijinih nogometaša koji su tražili igranje rukom, ali usporena snimka pokazuje da je Argentinca lopta pogodila u prsa i dijelom u rame. Nedugo nakon toga sudac je odsvirao kraj susreta.

Utakmicu je obilježila velika grubost nogometaša trenera Josea Mourinha koji su uspjeli zaraditi čak sedam žutih kartona.

Primera, 13. kolo:

Barcelona - Zaragoza 4-0 (Pique 18, Messi 43, Puyol 54, Villa 75)

Villarreal - Betis 1-0 (Borja Valero 21)

Valencia - Real Madrid 2-3 (Soldado 75, 83 / Benzema 20, Ramos 72, Cristiano Ronaldo 79)