I Modrić promašio

Real se vratio starim navikama: Nevjerojatan promašaj Ronalda!

Nogometaši Real Madrida pobijedili su u gostima Rayo Vallecano s 2-0 u ogledu 5. kola Primere, koji je u nedjelju bio odgođen, a potom i prebačen za ponedjeljak zbog problema sa stadionskom rasvjetom

Luka Modrić našao se, shodno najavama, u početnoj postavi momčadi Josea Mourinha. Odigrao je solidno do 64. minute kada je u igru umjesto njega ušao njemački reprezentativac Mesut Özil, ali je u 25. minuti, pri vodstvu Real Madrida 1-0, propustio veliku priliku za postizanje pogotka. Lijepo se probio po desnoj strani nakon dodavanja Di Marije, te izbio pred vratara domaće momčadi Rubena, ali je iz dobre pozicije tukao desnom nogom ravno u njega.

Gosti su poveli u 13. minuti nakon vrlo lijepe akcije. Marcelo je petom proigrao Ronalda na lijevoj strani, ovaj je dubinski proslijedio loptu Di Mariji, koji je pravovremeno ubacio nisku loptu u suparnički peterac koju je iz blizine dočekao Benzema i lako je pospremio u mrežu.

U 32. minuti su domaćini bili vrlo blizu izjednačenju, ali su najprije Casillas, a onda i Xabi Alonso prsima s gol-vrte, otklonili veliku opasnost.

U 70. minuti, Cristiano Ronaldo je sam izborio kazneni udarac kojeg je sigurno realizirao za konačnu pobjedu 2-0. S lijeve strane je ubacio nisku loptu koju je nepotrebno rukama u svom kaznenom prostoru dirao Jordi Amat.

U 73. minuti, Ronaldo je nakon dobrog dodavanja Higuaina, koji je u nastavku zamijenio Benzemu, loptu umjesto u praznu mrežu, nakon što je Ruben istrčao pred argentinskog napadača, poslao u stativu.

Dodajmo da je Mourinho vratio Sergija Ramosa u prvu postavu u kojoj su, uz Modrića, u veznoj liniji zaigrali Xabi Alonso i Essien.

''Ovo nije bila spektakularna utakmica visoke kvalitete, ali odigrali smo dobru utakmicu'', ocijenio je Jose Mourinho.

''Vidio sam u mojoj momčadi sličan trud onome iz prošle sezone. Mislim da je momčad dobro odgovorila zadacima na ovoj utakmici. Jesmo li mogli igrati bolje? Jesmo, ali ja uvijek moju momčad sudim prema predanosti na terenu, a ona je bila zadovoljavajuća'', rekao je Mourinho.

Fallo increíble de Cristiano a puerta vacía [HD] by Emenderk

Real Madrid je ubilježio zasluženu pobjedu, tek drugu ove sezone u prvenstvu u petom nastupu, iako je Rayo Vallecano prema prikazanoj igri mogao i do boljeg rezultata. Real Madrid je skočio na sedmo mjsto na ljestvici sa 7 bodova, osam manje od vodeće Barcelone. (TS)