Gužva na tribinama

Real razbio Beckhamov LA Galaxy, Mourinho štedio najveće zvijezde

Nogometaši Real Madrida slavili su s visokih 5-1 protiv MLS momčadi LA Galaxyja predvođene Davidom Beckhamom u prijateljskoj utakmici odigranoj na Home Depot Centeru u Carsonu, saveznoj američkoj državi Kaliforniji...

Utakmica protiv LA Galaxyja "kraljevskom klubu" je bila prva od četiri na američkoj predsezonskoj turneji, a došlo ju je pogledati više od 30.000 gledatelja.

Gonzalo Higuain zabio je otvarajući gol na susretu na asistenciju Angela Di Marije nakon samo 85 sekundi igre, da bi se potom Di Maria upisao sam u strijelce devet minuta kasnije. Nadu Galaxyju vratio je brazilski branič David Junior Lopes glavom nakon asistencije Beckhama iz slobodnog udarca, ali bilo je to sve što je sastav Brucea Arene uspio napraviti.

Real je do poluvremena vratio prednost na dva razlike nakon gola Josea Marije Callejona, a u drugom su dijelu golove još postigli Alvaro Morata i Alex Fernandez.

LA - Madrid footyroom.com by footyroom

Trener Reala Jose Mourinho u drugom je dijelu na travnjak izveo kompletno novu jedanaestoricu među kojima su bile i najveće zvijezde kluba poput Cristiana Ronalda, Karima Benzeme i Mesuta Özila.

Realova američka turneja nastavlja se nedjeljnom utakmicom protiv meksičkog prvaka Santos Lagune u Las Vegasu, a potom slijede ogledi protiv Milana na Yankee Stadiumu (8. kolovoza) i Celtica u Philadelphiji (11. kolovoza). (TS)

Prijateljska utakmica:

LA Galaxy - Real Madrid 1-5 (Lopez 23 / Higuian 2, Di Maria 11, Callejon 36, Morata 49, Jese 84)