Pukla petarda

Real pregazio Mallorcu: Ronaldo i Higuain zabijali, Modrić kreirao

Aktualni španjolski nogometni prvak Real Madrid deklasirao je Mallorcu u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 9. kola Primere. Slavila je momčad Josea Mourinha uvjerljivu gostujuću pobjedu s 5-0...

Dva je gola i dvije asistencije upisao Gonzalo Higuain, dok je dva gola uz jednu asistenciju uknjižio Cristiano Ronaldo. Jedan je pogodak zabio i Jose Maria Callejon. Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta za "kraljevski klub" na poziciji defenzivnog veznog. Razigravao je momčad i sudjelovao u akcijama kod triju golova Reala, prvog, trećeg i četvrtog. U 24. je minuti zaradio žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

Mallorca 0-2 Real Madrid by goalsarena2012

Dva je gola Real zabio u prvom, a tri u drugom dijelu. Mrežu indisponirane Mallorce načeo je Higuain već u 8. minuti nakon velike pogreške domaće obrane, točnije Andersona Conceicaa, koji nije ukrotio proigravanje Angela di Marije, što je iskoristio argentinski napadač i poluvolejem pospremio loptu u mrežu. Ronaldo je 14 minuta kasnije iskosa s desne strane kaznenog prostora pronašao suprotni kut nemoćnoga Dudua Aouatea i tim se rezultatom otišlo na odmor.

Mallorca 0-4 Real Madrid by goalsarena2012

Dugo je 0-2 stajalo na semaforu, sve do 70. minute, kada je Real u četiri minute još dva puta zatresao mrežu Mallorce. U prvom slučaju je Ronaldo proigrao Higuaina u prostor, a potom su zamijenili uloge. Konačnih 5-0 postavio je Callejon u prvoj minuti sudačke nadoknade nakon asistencije Mesuta Özila iz neposredne blizine. Ronaldo je dvama golovima došao do brojke 11 ove sezone, Higuainu su postignuti golovi bili peti i šesti, a Callejonu prvi.