Utakmica puna preokreta!

Dominantniji Real remizirao 2:2 s Barcelonom na Santiago Bernabeuu!

Nogometaši Real Madrida i Barcelone odigrali su neriješeno 2:2 u prvoj utakmici španjolskog Superkupa na Santiago Bernabeuu...

U prvom El Clasicu ove sezone nismo dočekali pobjednika. Nogometaši Real Madrida i Barcelone u prvoj su utakmici španjolskog Superkupa odigrali bez pobjednika na Santiago Bernabeu, 2:2.

U odličnom dvoboju puno više pokazao je madridski Real, no to nije uspio 'pretočiti' u pobjedu. Sastav Josea Mourinha prvi je stigao do vodstva već u 13. minuti preko Mesuta Özila. Na 1:1 izjednačuje David Villa sjajnim eurogolom za pamćenje u 36. minuti. Kada se činilo da će s neriješenim rezultatom momčadi otići na odmor, iz sjene je zabljesnuo Lionel Messi i odličnim prodorom svladao Casillasa. Real je u nastavku ponovno nastavio s čvrstom obranom iz prvog poluvremena i to je uspio naplatiti u 54. minuti kada Xabi Alonso postavlja konačnih 2:2.

Do kraja susreta Real je imao više prigoda od Barcelone, no sigurni Valdes i nekoliko sudačkih previda na obje strane nisu dopustili promjenu rezultata.  Ukupni dojam je da je Real Madrid pružio upečatljiviju igru i to znatnije nego prošle sezone kada su u svakoj utakmici uglavnom bili u podređenom položaju, te je izgledalo kao da se Barcelona s njima poigrava.

U prvom ogledu u novoj sezoni slika je bila potpuno drugačija. Iako nisu slavili, nogometaši Real Madrida izgledali su puno bolje na terenu od Barcelone koju je majstorija Davida Ville i nespretnost obrambenih igrača Reala ostavila na životu uoči uzvrata na Camp Nouu.

Realu nije dugo trebalo da se razmaše na terenu i francuski nogometni reprezentativac Karim Benzema imao je prvu veliku priliku u devetoj minuti utakmice kada je glavom gađao suprotni kut Barceloninog vratara Valdesa, ali je ovaj uz krajnje napore uspio iščupati loptu sa same gol linije. No, nije se dugo čekalo na otvarajući pogodak koji je stigao već u 13. minuti, a strijelac je bio Mesut Özil nakon dobrog upošljavanja već spomenutog Benzeme.

Cristiano Ronaldo pokušao je dvije minute kasnije s ruba šesnaesterca savladati vratara katalonske momčadi, ali je Valdes obranio njegov udarac.

U 36. minuti utakmice Barcelona je izjednačila fenomenalnim pogotkom Davida Ville, iskosa, u desni gornji kut nemoćnog Ikera Casillasa. Na samom kraju prvog poluvremena, nakon pogreške Realove obrane najbolje se snašao Argentinac Lionel Messi koji je poslao loptu pored vidno iznerviranog vratara Reala koji nije mogao vjerovati da je njegova obrana po tko zna koji put na taj način propustila najboljeg igrača svijeta da zabije pogodak.

No, samo osam minuta trajala je tuga i muk navijača "kraljevskog kluba", jer je već u 54. Xabi Alonso nakon jedne povratne lopte s ruba šesnaesterca, malo iskosa, neobranjivo plasirao loptu u donji desni kut Barcelonina gola.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, a trener katalonskog diva Joseph Guardiola može biti puno zadovoljniji s rezultatom uoči uzvrata koji je na rasporedu već za tri dana na Camp Nouu.

Tijek utakmice:

Kraj! Utakmica je završena. Real Madrid-Barcelona 2:2

90+3' Igrat će se tri minute sudačke nadoknade. Čini se kako ipak nećemo vidjeti novi pogodak u večerašnjoj utakmici. Nema vremena za nove napade vrlo raspoloženog Reala.

82' Iako još nema puno do kraja utakmice, tempo obje momčadi zasada nije pao. Real traži penal, no sudac maše da se igra nastavi. Kaže da prekršaja na Ronaldu nema, iako se činilo kako je Valdes u lovu za loptom rukom zahvatio Portugalca i srušio ga u kaznenom prostoru.

77' Slobodan udarac za Barcelonu. Izvodi ga Messi, ali lopta ne ide u okvir gola, nije bilo loše, ali malo previsoko.

68' Tragičar utakmice je Ronaldo koji i u ovoj akciji pokušava doći do gola, no puca pokraj Alvesa, ali ravno u Valdesa.

66' Real nastavlja igru i udarni tempo s početka prvog poluvremena. Akcije sijevaju jedna za drugom, domaćini pritišću, ali večeras odlični Valdes nekako se uspijeva oduprijeti neprestanim pokušajima domaćina.

65' Nova sjajna akcija Reala. Ronaldo u padu pokušava utrpati loptu pred golom Barcelone, ali Valdes je na svom mjestu.

63' Slobodan udarac Reala. Puca Cristiano Ronaldo koji je odličan u ovakvim potezima. I nije razočarao, ali lopta je prohujala pored desnog gornjeg kuta Barceloninog gola. Portugalac još uvijek čeka na prvi pogodak na ovoj utakmici. Stalno pokušava ali lopta neće u gol.

56' Odmah nakon pogotka za izjednačenje, Real nastavlja s pritiskom i ima dobru šansu za vodstvo, no Valdes se ovoga puta nije dao smesti.

55' Pepe radi naizgled gadni prekršaj na Alvesu koji umalo završava van terena.

54' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL! Real je izjednačio na 2:2! Zabija Xabi Alonso! Nakon kornera Benzema je odlično poslao loptu Xabiju Alonsu koji je uputio neugodan udarac Valdesu kojeg vratar gostiju nije uspio obraniti.

53' Ronaldo je ponovno odlično i brzo povukao sada na lijevoj strani, 'prešišao' svoje braniče, u stopu ga je pratio Dani Alves koji uspijeva izbaciti loptu u out.

52' Barcelonina obrana je dobro postavljena i Real ne može tako lako proći.

49' Messi je vrlo dobro proigrao Alexisa Sancheza, no u trku ga hvata čuvar i zasada nema opasnosti za Real. Sanchez je s požrtvovnošću u posljednje dvije akcije opravdao dolazak u Barcu iz Udinesea.

48' Korner za Barcelonu, ali lopta završava u rukama Reala koji kreira novi napad. Ali Barca sada igra puno čvršće nego na startu utakmice i sada podsjeća na momčad od proošle sezone.

47' Marcelo neugodno 'kosi' Messija, koji se hvata za list klijeve noge, ali brzo se pridiže i nastavlja igru. Nema kartona za Brazilca.

46' Nastavljena je utakmica na Santiago Bernabeu. Prvi napad za Real. Benzema odmah pokušava, no dodaje Di Mariji i lopta na kraju završava u outu.

45+1 Završeno je prvo poluvrijeme. Kakva utakmica na Santiago Bernabeu. Real je dominirao od prve minute, bolju igru okrunio u 13. minuti, no Barcelona je velikim preokretom šokirala Mourinha i društvo. Villa je prekrasnim pogotkom prvo izjednačio na 1:1 u 36. minuti, a potom je do tada zatajni Messi odlično prevario svoje čuvare i solo prodorom matirao Casillasa. Odlična utakmica, a sigurno je kako nas čeka jednako zanimljivi nastavak.

45+1' GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!! Messi čudesno zabija za 2:1 u sudačkoj nadoknadi prvog vremena. Casillas je u čudu. Messi je odlično prevario naivne Realove pratitelje, loptu ispratio gotovo do Casillasa kojemu loptu šalje ispod ruke za veliko vodstvo i ogroman preokret na Santiago Bernabeuu!!

44' Nova akcija, Ronaldo pokušava ali puca visoko iznad gola.

42' Real sada pritišće, očito iznenađen pogreškom kojom su primili pogodak. Benzema se našao pred Barcinim vratima, ali sjajni Valdes je ponovno na mjestu.

36' GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL za Barcelonu!! Sada je rezultat 1:1. Fenomenalni pogodak za izjednačenje postigao je David Villa sa vrha šesnaesterca rašljama u neobranjeni kut Casillasa. Ramos nije dobro pokrio Barcelonine igrače, Messi na sredini protivničke polovice odlično pronalazi Villu koji neometan i bez zadrške puca visoko i ravno i mrežu Reala. Kakav preokret Barcelone!

33' Naizgled odlična prilika za Barcelonu, Villa je odlično povukao s centra i puca prema golu, ali ipak je u zaleđu.

32' Prvi žuti karton na utakmici. Požutio je Khedira zbog povlačenja protivničkog igrača.

30' Alves je pokušao konačno nešto odigrati, no naišao je na čvrst otpor Realove obrane i nova propuštena prilika za večeras vrlo indisponiranu Barcelonu.

26' Abidal završio na travnjaku i mora mu se ukazati pomoć nakon neugodnog starta Khedire koji je u skoku, nogom 'zakačio' Abidala po glavi..

25' Puno pogrešaka za Barcelonu. Sada Mascherano nespretno šalje loptu u out.

23' Ronaldo poput munje pokušava s prodorom po lijevoj strani, ali u trku ga ruše domaćini. Zasada nema žutih kartona.

22' Barcelona nikako ne može prebaciti loptu na protivničku polovicu. Ovoga puta loptu je izgubio novopridošli Sanchez, kojemu je prema najavama, trener Guardiola dao priliku od prve minute.

21' Novi ubačaj iz kuta za Real, ali lopta je preletjela igrače jedne i druge momčadi. Out za Barcelonu.

18' Raspoloženi domaćini nastavljaju s pritiskom. Pogodak ih nije uspavao.

14' Odličan pokušaj Ronalda iz daljine, ali lopta odlazi ravno u Valdesa koji sigurno hvata loptu i otklanja opasnost za Barcelonu.

13' GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL!!!! Real vodi 1:0!! Pogodak je postigao Özil. Akciju vrijednu pogotka 'zakuhao' je Benzema koji je svladao dvojicu braniča Barcelone i spretno dodao Özilu koji bez puno muke na radost cijelog stadiona postiže vodeći pogodak! Ovo je prvi gol Reala na startu sezone, ne računajući pripremne utakmice i nije mogao biti draži, protiv najvećeg rivala.

12' Dojam je kako Real na krilima domaćih navijača ipak ima nešto veću dominaciju na travnjaku.

9' Sjajna prigoda Reala dala je krila domaćinima koji odmah u idućem napadu pokušavaju zatresti mrežu Barce, no zasada mereže ipak miruju.

8' Ogromna prilika domaćina! Cristiano Ronaldo odlično je na lijevoj strani ubacio za Benzema koji ispred Valdesa pokušava glavom, no domaći vratar odlično se istegnuo i obranio veliku prigodu Reala!

2' Obje momčadi čvrsto su krenule od početka. Prvu dobru priliku imao je Benzema koji se oslobodio svojih čuvara i na nekoliko metara od šesnaesterca puca prema vratima Reala, ali lopta se odbija o Abidala. Prvi korner za domaćine, ali nema opasnosti za Valdesa.

1' Utakmica je na ispunjenom Santiago Bernabeuu počela. Prvi napad ima Real.

Susret će početi minutom šutnje u počast preminuloj kćeri jednog od članova Reala.

...............................................................................................

Nogometaši Real Madrida i Barcelone dočekali su prvi derbi ove sezone. Dugo iščekivani El Clasico u dvije će utakmice dati osvajača prvog španjolskog trofeja u ovoj sezoni, Superkupu, a prvi susret igra se na Santiago Bernabeuu s početkom u 22 sata. Uzvrat na Camp Nou na rasporedu je u srijedu.

Oba trenera, Jose Mourinho i Josep Guardiola očekivano su najavila kako im Superkup nije najvažnije natjecanje sezone, ali sigurno je da će barem djelomično pokazati što možemo očekivati u nastavku sezone od velikih rivala.

Real je po mnogima blagi favorit večerašnjeg dvoboja, s obzirom da na noge Bacri dolazi s uvjerljivim predstavama na pripremama. S druge strane, Guardioline trupe nisu briljirale. Trener Barcelone više se puta požalio da momčad još uvijek nije u potpunosti spremna, a hoće li to Real znati iskoristiti, vidjet ćemo uskoro.

Tekstualni dvoboj sa Santiago Bernabeua pratite na našem portalu...

Sastav Reala: Casillas, Marcelo, Carvalho, Pepe, Ramos, Khedira, Alonso, Di Maria, Ozil, Ronaldo, Benzema

Sastav Barcelone: Valdes, Abidal, Puyol, Pique, D. Alves, Iniesta, Mascherano, T.Alcantara, Villa, Messi, Sanchez.

Treneri: Jose Mourinho i Josep Guardiola