Pobjegli Barci na +8

Real od šoka do velikog preokreta na Mallorci, junak Callejon!

Nogometaši Real Madrida su sretno i spretno stigli do tri boda u gostima kod Mallorce u sklopu 19. kola Primere. Preokretom u nastavku utakmice "kraljevski klub" je slavio s 2-1...

U prilično nezanimljivom prvom poluvremenu Mallorca je došla do prednosti u 39. minuti utakmice kada je ubacivanje Gonzala Castra s desne strane glavom u mrežu pospremio Izraelac Tomer Hemed. Bilo je to sve zanimljivo što se dogodilo u prvom poluvremenu utakmice u kojem su se Realovi napadi raspadali na otprilike 20-ak metara od Mallorcina gola.

Odmah na početku drugog poluvremena trener madridskog kluba, Jose Mourinho, ubacio je u igru napadača Gonzala Higuaina, a iz igre je izvukao Francuza Lassanu Diarru. To se pokazalo kao odličan potez u 72. minuti kada je, uz malo sreće, Higuain izjednačio na 1-1. Nijemac Mesut Özil poslao je prizemnu loptu u kazneni prostor domaćeg sastava, Higuain ju je iz prve lijevom nogom opalio, ona je na putu dirala Mallorcina braniča i prevarila izraelskog vratara Aouatea.

Nekoliko minuta kasnije najprije je Cristiano Ronaldo s lijeve strane odaslao projektil koji je odsjeo na gredi domaćeg gola. Svega par minuta nakon toga Sergio Ramos zabio je, čini se, regularan pogodak za vodstvo, ali je linijski sudac podigao zastavicu i prekinuo slavlje gostujućih igrača.

Izgledalo je kao da utakmica ide u smjeru "iksa", ali je onda Jose Callejon, nakon velike gužve i odbijene lopte Mallorcina vratara, zakucao loptu uz samu vratnicu za velika tri boda Reala s kojim je pobjegao Barceloni na ogromnih osam bodova prednosti, ali uz utakmicu više.