Pobjegli Barci dva boda

Real na krilima Ronalda i Benzeme zasjeo na čelo Primere

Pobijedili su gradskog rivala Getafe nogometaši Real Madrida 4-2 u dvoboju trećega (drugog odigranog) kola Primere. Četiri dana uoči gostovanja u Zagrebu igrom, međutim, nisu impresionirali...

Pokazala je slavna madridska momčad podosta slabosti pri svome drugome ovosezonskom prvenstvenom nastupu, a prvome pred svojom publikom: prije dva su tjedna igrači Josea Mourinha kao gosti deklasirali Zaragozu 6-0.

Ovaj su put dosta teško pobijedili neugodni Getafe, koji se opirao do 59. minute, kada je Cristiano Ronaldo zabio za 2-1 iz penala koji je sam iznudio, kako se čini, ne sasvim čisto. Kontakt je postigao Portugalac sam zakačivši za nogu Closa Gomeza, koja je u tom trenutku mirno stajala ukopana u tlo.

Svojim je drugim pogotkom na utakmici, nakon fantastične asistencije Cristiana Ronalda i loše procjene gostujućeg vratara, u 69. minuti na 3-1 povisio Karim Benzema, također strijelac za 1-0 vodstvo Madriđana. Francuz je zabio prvi gol nakon Realove fantastične akcije brzih i kratkih odigravanja.

Miku je svojim drugim pogotkom za goste smanjio na 3-2 u 73. minuti, da bi konačan rezultat, iz soloakcije nakon Kakina proigravanja petom, postavio Gonzalo Higuain.

Ovom su pobjedom Madriđani pobjegli Barceloni na dva boda razmaka (6-4) nakon prvih dviju odigranih utakmica najvećih rivala u Primeri. Katalonci su ranije kiksali kod Real Sociedada u San Sebastianu odigravši 2-2.

Utakmica na Santiago Bernabeuu, četiri dana prije Realova gostovanja kod Dinama u Ligi prvaka, pokazala je obrambenu ranjivost Mourinhova sastava, ali i sjajnu formu Karima Benzeme i Cristiana Ronalda.