Razbili Bilbao

Real kao u najboljim danima: Pogledajte briljantnu Modrićevu asistenciju!

Real Madrid je u 12. kolu Primere s velikih 5:1 slavio protiv Athletica iz Bilbaa, pa je zaostatak za Barcom ponovo osam bodova. Luka Modrić odradio je svih 90 minuta i iskazao se genijalnom asistencijom...

Dobio je Modrić prednost ispred Khedire i startao na zadnjem veznom u paru sa Xabijem Alonsom. U 12. minuti Luka je fantastičnom dugom loptom, praktički preko pola terena, naciljao Benzemu koji lobom matira istrčalog vratara Iraizoza.

U 30. minuti Sergio Ramos je na dodavanje Özila udvostručio prednost Reala, kojem je uskoro tri boda pravom malom majstorijom osigurao Karim Benzema. Baski su smanjili u finišu prvog dijela krasnim zgoditkom Ibaija Gomeza.

Drugo poluvrijeme bilo je nastavak demonstracije moći kraljevskog kluba. Podsjetili su u pojedinim trenucima igrači Reala na blistave dane, a Mourinho je našem Modriću dao svih 90 minuta. Na kraju je u mreži Athletica završilo pet komada, poentirali su još Özil u 56. minuti, te Khedira u 72., nakon što je desetak minuta ranije zamijenio baš Özila.

Modrić je radi te promjene posljednjih 30-ak minuta odradio na poziciji ofenzivnog veznjaka, a portugalski trener šansu je dao i mladom napadaču Morati čiji je ulazak omogućio 'standing ovation' dvostrukom strijelcu Benzemi.