Asistencija za pobjedu

Real se spasio u derbiju, Modrić igrač utakmice!

Pogotkom Jesea Rodrigueza u 82. minuti na asistenciju Luke Modrića, momčad Real Madrida pobijedila je Valenciju na Mestalli s 3:2 u 17. kolu španjolskog prvenstva.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu u gostujućem sastavu, a u akciji za pobjednički pogodak niskom loptom je poslužio džokera s klupe Jesea, koji je zabio u bliži kut, iako je bio dosta iskosa s desne strane. Valencijin vratar Guaita svakako je mogao, možda i morao bolje reagirati tom prilikom. Domaća momčad se dvaput vraćala nakon zaostatka, ali za treći povratak više nije imala snage ni umijeća.

Real Madrid poveo je u 28. minuti. Di Maria se driblingom oslobodio dvojice suparničkih igrača i odličnim udarcem iskosa s desne strane matirao Guaitu. Samo šest minuta nakon toga, Šišmiši su izjednačili. Piatti je poentirao s glavom nakon centaršuta Bernata s lijeve strane. Gosti su na odmor ipak otišli s vodstvom. Di Maria je u 40. minuti odlično ubacio iz slobodnog udarca, a Cristiano Ronaldo je zabio glavom za svoj 18. prvenstveni pogodak ove sezone i vodstvo Reala 2:1.

Goal.com ocijenio je Modrića s četvorkom, te ga je imenovao igračem utakmice.

''Rijetko je griješio u dodavanjima pri učinkovitoj predstavi. Pokazao je veliku viziju kada je isporučio asistenciju Jeseu za pogodak odluke'', piše Goal.com o Modriću.

Valencia je do novog poravnanja stigla u 62. minuti. Dani Parejo izveo je korner s lijeve strane, a Mathieu, kojeg nije pokrio Sergio Ramos, glavom je zatresao mrežu Diega Lopeza. Nakon toga se razvila vrlo otvorena utakmica u kojoj je Valencija bila barem ravnopravan suparnik, ali pogodak Jesea Rodrigueza je donio gostima sva tri boda i održavanje zaostatka od pet bodova za vodećim sastavima Barcelone i Atletico Madrida.

Athletic Bilbao u odličnoj je utakmici na svom San Mamesu pobijedio Rayo Vallecano s 2:1. Baskijska momčad osvojila je 13 od mogućih 15 bodova u zadnjih pet rundi, dok je Rayo Vallecano nastavio vrlo lošu sezonu. U zadnja četiri kola utržio je samo jedan bod.

Primera, 17. kolo:

Espanyol – Valladolid 4:2 (Sergio Garcia 5-11m, Stuani 37, 70, Victor Sanchez 37 / Javi Guerra 75, Victor Perez 89)

Getafe – Barcelona 2:5 (Sergio Escudero 10, Lopez 15 / Pedro 34, 41, 43, Fabregas 68, 72-11m)

Athletic Bilbao – Rayo Vallecano 2:1 (San Jose 32, Mikel Rico 66 / Bueno 61)

Celta – Osasuna 1:1 (Fernandez 34 / Armenteros 17)

Valencia – Real Madrid 2:3 (Piatti 34, Mathieu 62 / Di Maria 28, Ronaldo 40, Jese Rodriguez 82)