Preokret u Valladolidu

Özil skinuo 'paučinu' za tešku pobjedu Reala, Modriću pola sata!

Nogometaši Real Madrida teškom su mukom slavili na gostovanju, u sklopu 15. kola Primere, kod Valladolida s 3-2. Hrvatski reprezentativac Luka Modrić dobio je posljednjih 30 minuta...

Kao što to biva u posljednje vrijeme ove sezone, Real je katastrofalno otvorio utakmicu, te se nakon manje od sedam minuta našao u rezultatskom zaostatku. Bivši igrač Manchester Uniteda Goncalves Manucho našao se na pravom mjestu u pravo vrijeme nakon kornera Valladolida. Lopta je prošla niz igrača u petercu, odbila se od Valladolidovog igrača na peterac Reala, gdje Manucho neometan sa svega par metara zakucava za 1-0.

Real nakon toga ubacuje u brzinu više i pet minuta kasnije već je 1-1. Jose Callejon prošao je po desnoj strani šesnaesterca Valladolida poslao loptu u sredinu peterca gdje Karim Benzema "sam kao duh" pogađa za izjednačenje.

Deset minuta kasnije velika neopreznost Sergija Ramosa, ponovno nakon kornera, koštala je Real novog pogotka. Ebert je ubacio, a Manucho ponovno zabio za novo vodstvo domaćina.

U trenucima kada je četvrti sudac podizao semafor s jednom minutom sudačke nadoknade, Benzema i Mesut Özil izveli su prekrasnu minijaturu u kaznenom prostoru Valladolida, a Nijemac je bio posljednji koji je dirao loptu prije ulaska u mrežu za 2-2.

Valladolid 2-3 Real Madrid footyroom.com by footyroom

U 17. minuti nastavka Modrić je zamijenio Alvara Arbelou na travnjaku, a 10 minuta kasnije Real je poveo. Benzema je srušen na 18 metara, malo iskosa s desne strane, a Özil savršeno odmjerenim udarcem gađa preko zida i od vratnice u mrežu za, pokazalo se, konačnih 3-2.

Pravih prilika do kraja praktički i nije bilo, iako je Real gospodario terenom, a Modrić vrlo često imao loptu u nogama i krojio tempo igre "kraljevskog kluba".

Pobjedom je Real, barem privremeno, smanjio zaostatak za Barcelonom na osam bodova, te za Atleticom na dva. Recimo i da je ovo bio tek drugi poraz Valladolida na domaćem terenu ove sezone, na kojem je prethodno upisao po tri pobjede i tri remija (uz jedan poraz). (TS)

Primera, 15. kolo:

Real Sociedad - Getafe 1-1 (Carlos Martinez 90+1 / Lafita 86)

Malaga - Granada 4-0 (Joaquin 27, Saviola 33, Camacho 75, Santa Cruz 85)

Valladolid - Real Madrid 2-3 (Manucho 7, 22 / Benzema 12, Özil 45, 72)

Osasuna - Valencia (kasnije)

Tijek utakmice: Valladolid - Real Madrid 2:3

90' Kraj utakmice.

85' Dani sjajno brani udarac Ramosa.

71' GOOOL!!! Ozil je doveo u vodstvo Real iz slobodnog udarca, pokupio je paučinu.

Golazo de falta de Özil 2-3 (Valladolid vs Real... by fccaptura

69' Žuti karton za Ronalda.

65' Sergiju Ramosu je poništen pogodak zbog zaleđa. Sumnjiva odluka sudaca.

62' Modrić je ušao umjesto Arbeloe.

50' Ramos je glavom pucao pokraj desne stative.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Di Marija je ušao umjesto Nacha.

45' GOOOL!!! Ozil je izjednačio nakon sjajne akcije.

Ozil goal .. Valladolid 2 : 2 Real Madrid by WorldGoals10

40' Sjajan udarac Benzeme iz voleja, ali Dani brani.

30' Ronaldo je pucao, Dani brani krajnjim naporom.

24' Velika šansa za Callejona. Lobao je vratara, ali je promašio gol.

22' GOOOL!!! Manucho je ponovno zabio nakon kornera, ovaj put glavom. Valladolid vodi 2:1.

Valladolid vs Real Madrid 2:1 Manucho by UCL2410

12' GOOOL!!! Benzema je izjednačio na 1:1. Nakon pogreške obrane Valladolida, Callejon je sjajno prošao dvojicu igrača i potom proigrao Benzemu kojem nije bilo teško pogoditi mrežu sa svega nekoliko metara udaljenosti.

Gol de Benzema 1-1 (Valladolid vs Real Madrid) by fccaptura

7' GOOOL!!! Valladolid je poveo 1:0. Strijelac je Manucho. Nakon kornera s lijeve strane, Manucho se najbolje snašao u gužvi i matirao Casillasa.

Valladolid vs Real Madrid 1:0 Manucho by UCL2410

5' Callejon je pucao s vrha šesnaesterca, Dani brani.

2' Ronaldo je zaprijetio Daniju udarcem s distance. Lopta je prohujala malo iznad grede.

1' Utakmica je počela.

Hrvatski reprezentativac u redovima Reala Luka Modrić čekat će šansu da zaigra s klupe. Zanimljivo da je Real u Valladolid doputovao s autobusom. Prvi je to put da Real u eri Josea Mourinha izvan Madrida putuje spomenutim prijevoznim sredstvom.

Sastavi:

Valladolid: Dani, Rukavina, Sereno, Valiente, Balenziaga, Álvaro Rubio, Víctor Pérez, Ebert, Óscar, Omar, Manucho.

Real Madrid: Casillas, Pepe, Ramos, Arbeloa, Nacho, Khedira, Xabi Alonso, Callejón, Özil, Cristiano Ronaldo, Benzema.