Schalke slavi

Raul nanio prvi ovosezonski poraz Borussiji iz Mönhengladbacha!

Nogometaši Schalkea pred vlastitim navijačima svladali su Borussiju iz Mönhengladbacha 1-0 i popeli se na 2. mjesto prvenstvene ljestvice.

Pogotkom legendarnog španjolskog napadača Raula momčad iz Gelsenkirchena osvojila je nova tri boda i trećom pobjedom u nizu, nakon startnog poraza u Stuttgartu, došla na vrh ljestvice Bundeslige s istim brojem bodova kao Bayern i Werder. S druge strane, Borussia M. doživjela je prvi poraz u ovoj sezoni, ali i dalje drži mjesto u gornjem dijelu ljestvice.

U drugoj nedjeljnoj utakmici veliko slavlje svojim igračima priredili su navijači Hannovera nakon što su njihovi ljubimci u četvrtak izbacili favoriziranu španjolsku Sevillu i plasirali se u grupnu fazu Europske lige. No, slavlje im je poremetio Allagui koji je već u 2. minuti doveo Mainz u vodstvo. Domaćini su nakon toga stalno napadali, poravnali u 30. minuti, ali do kraja nisu uspjeli doći do pobjede. Naš mladi reprezentativac u redovima Mainza Petar Slišković cijeli je susret odgledao s klupe za pričuve.