Poraz Rome

Raspucani Talijani: Juve pobjegao na +7, Milan slavio četvrti put zaredom

Juventus je iskoristio subotnji poraz Intera, a Milan nastavio s pobjedama.

Juventus je rutinski odradio posao protiv Atalante, već nakon 27 minuta je imao prednost 3:0 i zaključio priču. Još kad je u 31. minuti Thomas Manfredini dobio drugi žuti karton, bilo je jasno da domaćima nastavak neće biti nimalo stresan. Mirko Vučinić je doveo Torineze u vodstvo već u drugoj minuti, a u 14. je Andrea Pirlo četvrti put ove sezone zabio izravno iz slobodnog udarca. Claudio Marchisio je zatvorio priču o pogocima preciznim udarcem s 20-ak metara.

Milan je došao već do četvrte uzastopne pobjede u Serie A. Na San Siru je s 4:1 srušio Pescaru koja si je sama uspjela zabiti dva gola. Antonio Nocerino je već nakon 33 sekunde osigurao prednost Rossonerima, što je drugi najbrži pogodak ove sezone. Elvis Abbruscato je u 51. minuti smjestio loptu u vlastiti mrežu, a njegov je primjer u 79. slijedio i Jonathas. Prije toga je u 56. minuti Christian Terlizzi glavom smanjio vodstvo domaćih, a konačnih je 4:1 svojim 14. pogotkom sezone postavio prvi strijelac lige Stephan El Shaarawy. Naš Ante Vukušić je igrao za Pescaru do 64. minute.

Roma je nakon četiri uzastopne prvenstvene pobjede pala u Chievu (1:0), a jedini je strijelac u 87. minuti bio Sergio Pellissier.

Fiorentina je skočila na peto mjesto, deklasiravši u toskanskom derbiju Sienu s 4:1. Veteran Luca Toni je zabio dva za Viole i sada na kontu ima šest prvenstvenih golova ove sezone. (TS)

Serie A, 17. kolo:

Fiorentina - Siena 4:1 (Toni 16, 79, Pizarro 19 - 11m, Aquilani 45 / Reginaldo 70)

Milan - Pescara 4:1 (Nocerino 1, Abbruscato 51-ag, Jonathas 79-ag, El Shaarawy 81 / Terlizzi 56)

Catania - Sampdoria 3:1 (Paglialunga 55, Bergessio 65, Castro 90 / Maresca 29 - 11m)

Chievo - Roma 1:0 (Pellissier 87)

Genoa - Torino 1:1 (Granqvist 29 / Bianchi 19)

Juventus - Atalanta 3:0 (Vučinić 2, Pirlo 14, Marchisio 27)

Parma - Cagliari 4:1 (Belfodil 21, 86, Biabiany 54, Valdes 65 - 11m / Sau 20)

20. Siena 17 4 5 8 16-24 -8 11*

* minus bodovi na startu sezone: Sampdoria i Torino (po -1), Atalanta (-2) i Siena (-6)