Strijelci raspoloženi

Raspucani Bayern i Werder: Pogledajte sve pogotke njemačke Bundeslige

Nogometaši minhenskog Bayerna ostvarili su dosad najuvjerljiviju pobjedu 3. kola njemačkog nogometnog prvenstva savladavši na Allianz Areni HSV s čak 5-0. U trijumf Bavaraca gol je ugradio i Ivica Olić.

Zabio je brzonogi napadač posljednji, peti gol za Bayern, a učinio je to u 80. minuti glavom unutar peterca, samo devet minuta nakon što je ušao u igru umjesto Francka Riberyja. Loptu ubačenu iz kornera Badstuber je proslijedio u peterac, a ondje se napadač iz Davora najbolje snašao i zatresao mrežu. Pri postizanju gola Olić je dobio neugodan udarac po desnom kuku zbog čega mu je kasnije ukazana liječnička pomoć. Ipak, vjeruje se da ozljeda nije ozbiljnije prirode.

Inače, ostali strijelci za Bayern bili su Daniel van Buyten, Ribery, Arjen Robben i Mario Gomez. Danijel Pranjić nije konkurirao za sastav Bayerna odlukom trenera Juppa Heynckesa, isto kao i Mladen Petrić za HSV zbog gripe.

Pobjedu je ostvario i aktualni njemački prvak Borussia Dortmund. Na Signal-Iduna-Parku sastav Jürgena Kloppa savladao je Nürnberg 2-0 golovima Roberta Lewandowskog i Kevina Großkreutza. Lewandowskom je to bio treći ovosezonski gol, a zabio ga je nakon lijepe asistencije Marija Götzea, dok je Großkreutz zabio uz dosta sreće budući se lopta nakon jednog dalekometnog udarca odbila od braniča Nürnberga Klosea i promijenila putanju.

Ivan Perišić ušao je u igru za Borussiju u 72. minuti umjesto Lewandowskog, a već tri minute kasnije zatresao je glavom stativu nakon ubacivanja s desne strane.

Pravu golijadu mogli su vidjeti gledatelji na Weserstadionu u Bremenu gdje je domaći Werder savladao Freiburg 5-3. Za Werder su zabila petorica različitih igrača, dok je za Freiburg dvostruki strijelac bio Senegalac Papiss Demba Cisse koji je tako izbio na čelo ljestvice najboljih strijelaca s ukupno četiri gola u tri odigrana susreta.

U ostale dvije odigrane utakmice Hoffenheim je slavio na gostovanju kod Augsburga 2-0 golovima Ryana Babela i Sejada Salihovića iz jedanaesterca, dok je Bayer Leverkusen trijumfirao na gostovanju kod Stuttgarta 1-0 golom Stefana Kießlinga. Valja reći da je kraj susreta Stuttgart dočekao s igračem (drugi žuti karton) manje nakon što je Nizozemac Khalid Boulahrouz pokazao srednji prst sucu.