Nova momčad razočarala

'Rasipna' Roma posrnula već na startu prvenstva, ni Pjanić nije pomogao!

Nakon utakmice u petak između Milana i Lazija (2-2), ostatak utakmica 1. kola talijanske nogometne Serije A je na programu u nedjelju. Sve su okonačne osim one večernje između Palerma i Intera.

S velikim nestrpljenjem se čekao nastup Rome, koja je potpuno obnovila momčad. Isto tako, s trenerske klupe ih je poveo Španjolac Luis Enrique, no na kraju premijere su zaradile zvižduke svojih navijača. Naime, Cagliari je na Olimpicu pobijedio 2-1.

U pitanju je bila otvorena utakmica s dosta prilika i ne može se govoriti da je Roma bila loša i nemoćna. No, brojne šanse su ostale neiskorištene, makar treba zabilježiti dobru predstavu pred novim navijačima bosansko-hercegovačkog igrača Miralema Pjanića.

Već je u 5. minuti lijepo asistirao Francescu Tottiju, no akcija nije imala završnicu. Potom je u 26. minuti Pjanić isprobao svoj topovski udarac, ali je sa 25 metara pogodio blizu vratiju. Na koncu, u 35. minuti je imao najbolju priliku za vodstvo Rome, ali je iz sredine šesnaesterca gađao suparničkog vratara.

Imala je Roma još prilika i kada sve to nisu iskoristili uslijedila je kazna. Conti je u 68. doveo goste u vodstvo, a u 90. je Kabir povećao na 2-0. Odmah nakon toga je De Rossi tek smanjio konačan poraz svoje momčadi.

szólj hozzá: Rom 0-2 Cag

Recimo i da je Roma od 69. minute igrala s igračem manje zbog isključenja Angela.

Italija 1. liga, 2. kolo
Roma 1 2 Cagliari
Strijelci
0:1 D. Conti (68') 1:1 D. De Rossi (90')
J. Angel 69'

Novi (stari) prvoligaši su dobro startali u novu sezonu. Svi su gostovali i svi se doma vraćaju s bodom u džepu. Novara je odigrala kod Chieva 2-2, isti je rezultat ostvarila Atalanta kod Genoe, dok je Siena odigrala utakmicu bez pogodaka kod Catanije.

Uspješan start imao je i Udinese, prošle godine najugodnije iznenađenje prvenstva. Pobijedili su 2-0 Lecce u gostima, a dakako da je jedan od dva pogotka postigao neuništivi Antonio di Natale.