Rapsodija Reala

Pogledajte hat-trick Ronalda za prvo mjesto i ples nakon gola!

Nogometaši Real Madrida su barem na dva sata zasjeli na vrh španjolske nogometne lige savladavši na gostovanju Malagu s visokih 4-0. Hat-trick za "kraljevski klub" postigao je Cristiano Ronaldo...

Momčad Josea Mourinha u velikom je stilu protutnjala Malagom riješivši sve dvojbe oko pobjednika u prvih 30 minuta. Najprije je Argentinac Gonzalo Higuain u 11. minuti, nakon odlične lopte u prostor od strane njegovog sunarodnjaka Di Marije, zaobišao vratara i pogodio za vodstvo momčadi iz Madrida. Trinaest minuta kasnije asistent je isti, a strijelac je ovog puta bio Portugalac Cristiano Ronaldo, kojem nije bilo teško postaviti nogu na savršeno ubačenu loptu Argentinca.

Četiri minute kasnije već je 3-0. Portugalac je primio loptu od Xabija Alonsa na rubu šesnaesterca, zaljuljao Malagine obrambene igrače nakon čega mu se otvorio prostor za udarac koji je pronašao put do mreže. Deset minuta nakon svog drugog, Ronaldo postiže svoj treći i to u kung-fu stilu. Nabačenu loptu u kazneni prostor Sergio Ramos je proslijedio do Portugalca, koji je poluokrenut leđima od gola, u zraku đonom udario loptu, koja je nakon toga završila u desnom gornjem kutu Malagina vratara Rubena.

Rezultat se u drugom poluvremenu nije mijenjao, a bliži pogotku bili su nogometaši Malage. Real je barem na dva sata, odnosno dok Barcelona ne odigrao svoju utakmicu protiv Seville na Nou Campu, zasjeo na vodeću poziciju Primere sa dva boda više od Katalonaca i Levantea. Cristiano Ronaldo je ovim hat-trickom došao do brojke od 99 pogodaka u dresu Reala, a priliku za jubilarni 100. imat će za četiri dana kada će njegova momčad u Madridu dočekati "žutu podmornicu" – Villarreal.

''Opet ponavljam, uopće nije bitno zabijam li ja ili ne. Samo je važno pobjeđujemo li ili ne'', rekao je nakon utakmice Cristiano Ronaldo koji je tako došao do 99. pogotka u dresu Reala.

''U prvom poluvremenu smo vjerojatno odigrali najbolje ove sezone. Bilo je lijepo na terenu. Pogodak nakon jedanaesterca sam proslavio uz malo plesa s Marcelom. To je bio ples jedne brazilske pjesme koju oboje volimo'' ,završio je Ronaldo.

Pokazalo se kasnije te večeri da je ova pobjeda bila dovoljna za prvo mjesto reala. Napokon je Mourinho dočekao da više ne gleda u leđa mrskoj mu Barceloni.

U ranijim susretima Sporting Gijon je pogocima Castra i Davida Barrala na svom terenu savladao Granadu, a Espanyol je pogotkom Sergija Garcije slavio kao gost protiv Santandera. Hrvatski nogometaš Mate Bilić cijeli je susret odgledao s klupe za pričuve u sastavu Sportinga.