Iznenađenja na otoku

Rapsodija Chelseaja, Aston Villa šokirala Manchester City

Nogometaši Chelseaja na impresivan su način izborili osminu finala engleskog Carling Cupa. Momčad Roberta Di Mattea razbila je na Stamford Bridgeu Wolves s visokih 6-0...

Iako je londonska momčad zaigrala u podosta izmijenjenom sastavu u odnosu na utakmice u Premierligi i Ligi prvaka, isti je ipak bio previše za goste koji su nakon malo više od 15 minuta zaostajali s visokih 3-0.

Gary Cahill doveo je domaćine u vodstvo u četvrtoj, na 2-0 povisio je Ryan Bertrand četiri minute kasnije, a u 17. je na 3-0 podigao Juan Mata. Oriol Romeu, Fernando Torres i Victor Moses su s tri gola u nastavku postavili konačan rezultat.

Najveće iznenađenje 3. kola priredila je Aston Villa koja je na Etihadu porazila aktualnog prvaka Engleske Manchester City nakon produžetaka 4-2. Mario Balotelli doveo je City u vodstvo u 27., a onda je u 15. minuti nastavka Gareth Barry provukao loptu pored vlastitog vratara Costela Pantilimona za 1-1. Pet minuta kasnije Aleksandar Kolarov ponovno dovodi "građane" u vodstvo, ali ga za svega šest poništava Gabriel Agbonlahor.

Rezultat se nije mijenjao sve do isteka 90. minute, pa je susret otišao u produžetke. Charles N'Zogbia šokirao je plavi dio Manchestera pogotkom u 96. minuti, a potvrdu je u 113. osigurao svojim drugim pogotkom Agbonlahor.

Od ostalih rezultata izdvojimo ispadanje kluba našeg Nikice Jelavića, Evertona, kod drugoligaša Leeds Uniteda (2-1), te pobjedu Wigana kod West Hama (4-1).(TS)