Revija žutih kartona

Ramos zabio pa pocrvenio, Real bez Modrića lakoćom slavio

Nogometaši Reala u prvih 12 minuta riješili su pitanje pobjednika.

Real Madrid s 2:0 je slavio protiv gradskog rivala Rayo Vallecana, a oba pogotka postignuta su u uvodnim minutama.

Sve najzanimljivije u ovoj mlakoj nogometnoj predstavi, u kojoj Luka Modrić nije participirao zbog suspenzije, dogodilo se u prvih 20-tak minuta. Već u 3. minuti je domaćin zabio prvi gol. Strijelac je bio 20-godišnji Alvaro Morata nakon udarca z blizine.

Domaćin je u 12. minuti udvostručio prednost. Mesut Özil je izveo slobodni udarac nakon kojeg je Sergio Ramos poentirao glavom. Njemački reprezentativac asistirao je za zadnjih sedam golova koje je Ramos zabio glavom u karijeri u Primeri!

Realov branič ubrzo se našao u središtu pozornosti i u negativnoj ulozi. Prvo je Ramos u 17. minuti dobio žuti karton zbog prekršaja na sredini terena, možda i prestrogo, a onda je samo minutu kasnije dobio i drugi žuti zbog igranja rukom.

Do kraja utakmice se uglavnom igralo na polovici domaće momčadi. Gosti su imali prevlast u posjedu lopte na utakmici (61 posto), u kornerima (8:2), ali ipak nisu uspjeli zabiti makar jedan gol kojim bi kreirali neizvjesnost na Santiago Bernabeuu.

Cristiano Ronaldo je odigrao cijelu utakmicu, ali je bio praktički nevidljiv.

Odličnu seriju nastavio je Espanyol, koji je kao domaćin svladao Betis pogotkom Sergija Garcije već u 7. minuti. Espanyol je osvojio 16 od mogućih 18 bodova u zadnjih šest rundi, dok je momčadi iz Seville ovo bila peta uzastopna utakmica bez pobjede, te je u tom periodu osvojila samo dva boda.