Zabijao i asistirao

Nakon crvenog u Madridu, Raketa briljirao u Barceloni

Nakon što je u prvenstvu poslije pogotka Betisu, uzeo malu stanku protiv madridskoga Atletica (isključen), Ivan Rakitić ponovo je bio sjajan u redovima Seville.

Njegova je momčad pobijedila u uzvratnoj utakmici šesnaestine finala Kraljeva kupa Espanyol u gostima 3:0, a hrvatski je nogometaš bio jedna od središnjih figura. Prvo je u 45. minuti postigao pogodak unutar kaznenoga prostora za povećanje vodstva na 2:0, a s tim se rezultatom otišlo i na poluvrijeme.

Zatim je u nastavku, u 49. minuti asistirao suigraču Babi za 3:0. Nakon toga ga je trener Michel izvadio iz igre u 56. minuti. Inače, prvi pogodak za Sevillu postigao je Perotti s bijele točke u 26. minuti.

Gol de Rakitic (Espanyol - Sevilla) 0-2... by dm_50b212a2af9be

Osim Seville, u srijedu navečer aktivna je u kupu bila i Barcelona, koja je kod kuće protiv Alavesa gubila 0:1 (Viguera 17.), da bi pogocima Adriana u 35., te Davida Ville (56. i 59.) okrenula rezultat i potvrdila 3:0 pobjedu iz prve utakmice. (Agencija VLM)