Furiozna Granada

Rakitić zabio pa izjednačio autogolom, Sevilla se oprašta od Europe

Svoje šanse za Europu nogometaši Seville uvelike su kompromitirali domaćim porazom od Real Sociedada.

Gosti iz San Sebastiana slavili su s 2:1, a u glavnoj ulozi na terenu bio je Ivan Rakitić. U 10. minuti je Kondogbia poslao povratnu loptu, a Rakitić ju je pokupio i s pet metara precizno pospremio u suprotni kut.

No, samo šest minuta kasnije je nesretno Rakitić sudjelovao u izjednačenju. Nabačenu loptu u šesnaesterac je Rakitić zahvatio glavom, ali tako da je preletjela sve ostale, pa i domaćeg vratara, čime su gosti izjednačili. Vrlo brzo nakon toga Real Sociedad je i poveo, u 24. minuti golom Agirretxea, što je na kraju bio konačan rezultat.

U nastavku je Sevilla napadala, imala prilike za izjednačenje, ali su i gosti itekako opasno prijetili u kontrama. No, mreže se nisu tresle i sve je okončano s 2:1.

Vrlo važnu pobjedu je u subotu izborila Granada koja je na domaćem travnjaku, s 3:0, pobijedila Osasunu koja se također bori za prvoligaški život. Niti jedni niti drugi još ne mogu mirno spavati, makar je Granadi nakon ovog slavlja definitivno ugodnije.

Inače, Granada je definitivno pojačala ritam u završnici prvenstva, pa tako u zadnje četiri utakmice ima - tri pobjede i jedan remi.