Zapažene uloge Hrvata

Rakitić pokvario europski san Maribora, asistencija Srne!

U prvim utakmicama šesnaestine finala Europske lige istakli su se hrvatski reprezentativci Ivan Rakitić i Darijo Srna asistencijama za pogodak...

Sevilla je odigrala 2-2 u gostima kod Maribora, a njegove asistencije za zgoditak Gameiru i Faziju nisu bile dovoljne da se svlada odlična slovenska momčad. Darijo Srna je bio dodavač za zgoditak Adriana u remiju (1-1) Šahtara kdo Viktorije Plzen, a u 87. minuti u igru je ušao i Eduardo.

Salzburg razmontirao Ajax u Amsterdamu: Pogledajte golčinu Soriana s centra!

Valencija je pogocima Vargasa i Feghoulija s 2-0 porazila Dinamo Kijev u utakmici koja se igrala na Cipru zbog nemira u Ukrajini. Za ukrajinsku momčad cijelu utakmicu su odigrali hrvatski reprezentativci Ognjen Vukojević i Domagoj Vida. Dnipro je u Dnipropetrovsku slavio protiv Tottenhama s 1-0 pogotkom Konopljanke, a za ukrajinsku momčad je Ivan Strinić odigrao svih 90 minuta.

Fiorentina je s lakoćom slavila kod Esbjerga s 3-1, a svi pogoci su pali u prvom dijelu. Strijelci su za Talijane bili Matri, Iličić i Aquilani, dok je za dansku ekipu gol postigao igrač hrvatskih korijena Martin Pušić. Juventus je u Torinu pogocima Osvalda i Pogbe s 2-0 pobijedio Trabzonspor, dok je Benfica pogotkom Lime trijumfirala s 1-0 u Solunu kod PAOK-a. Čornomorec i Lyon su igrali 0-0, kao i Anži i Racing Genk, dok je AZ u gostima s 1-0 pobijedio Slovan Liberec. (TS)

Europa liga, šesnaestina finala (prve utakmice):

Ajax - Salzburg 0-3 (Soriano 14-11m, 35, Mane 21)

Porto - Eintracht Frankfurt 2-2 (Quaresma 44, Varela 68 / Joselu 72, Sandro 77-ag)

Lazio - Ludogorec 0-1 (Bezjak 45)

Maccabi Tel Aviv - Basel 0-0

Maribor - Sevilla 2-2 (Tavares 33, Vršič 81 / Gameiro 47, Fazio 72)

Betis - Rubin Kazan 1-1 (Vila 3 / Eremenko 74-11m)

Swansea - Napoli 0-0

Viktoria Plzen - Šahtar Donjeck 1-1 (Tecl 62, Adriano 65)

Anži - Genk 0-0

Čornomorec - Lyon 0-0

Dnjipro - Tottenham 1-0 (Konopljanka 81-11m)

Dinamo Kijev - Valencia 0-2 (Vargas 79, Feghouli 90)