Pao Getafe

Rakitić dvaput asistirao u lakoj domaćoj pobjedi Seville!

Sevilla je u posljednjoj utakmici 15. kola španjolskog nogometnog prvenstva, na svom Ramon Sanchez Pizjuan stadionu, s 3-0 savladala momčad koja je prošlog vikenda slavila protiv Barcelone - Getafe...

Momčad iz Seville je bez ikakvih problema riješila pitanje zvano Getafe, a u visokoj 3-0 pobjedi hrvatski je reprezentativac Ivan Rakitić ugradio dvije asistencije. Najprije je Rakitić asistirao Argentincu Federicu Faziju u 33. minuti prvog djela za vodstvo Seville. Naš je igrač izveo korner nakon kojeg je na loptu natrčao Fazio te ju sa otprilike šest metara poslao u lijevi gornji kut vratara Moye.

Prvo poluvrijeme zaključeno je tim pogotkom, a drugo je, nakon svega pet minuta, otvoreno novim i to ponovno u Getafeovoj mreži. Španjolac Manu je ušao u igru pet minuta prije kraja prvog djela zbog ozljede Perottija, a novih pet mu je trebalo u nastavku da postigne svoj četvrti pogodak sezone. Bio je to prekrasno odmjeren udarac iskosa, s lijeve strane Sevillinog napada, koji je pronašao suprotni kut Getafeova vratara.

Konačnih 3-0 postavio je Malijac Frederic Kanoute, ponovno na asistenciju Ivana Rakitića, u 92. minuti susreta. Rakitić je primio jednu loptu na 18 metara od gola, po sredini, te je zamahnuo kao da će uputiti udarac, ali ju je proslijedio na lijevu stranu gdje se nalazio Malijac. Kanoute ju je zatim, baš kao i Manu, lijepo smjestio u donji lijevi kut Moyina gola za konačan rezultat. Hrvatskom reprezentativcu ovo je bila treća asistencija u 12 nastupa za klub ove sezone.

Sevilla se pobjedom vratila na peto mjesto prvenstvene ljestvice, sa svega dva boda zaostatka za četvrtim Levanteom koji drži posljednje mjesto koje vodi u Ligu prvaka iduće sezone. Getafe je nakon senzacionalne pobjede nad Barcelonom (1-0) ponovno na uobičajenom mjestu prvenstvene ljestvice (16.), barem što se dosadašnjeg djela sezone tiče.