Napromašivali se

PSG već u zaostatku: Cavani spasio bod protiv Ajaccia

Urugvajski nogometaš Edinson Cavani spasio je svoj Paris St. Germain prvog velikog kiksa u novoj sezoni. Ovoljetno pojačanje francuskog prvaka postigao je pogodak za 1:1 protiv Ajaccioa u ogledu 2. kola Le Championnata.

Gosti su golom Benoita Pedrettija vodili još od devet minute, te je momčad koju vodi legendarni Fabrizio Ravanelli vodila sve do 86. minute. No, četiri minute prije kraja je prvi prvenstveni pogodak u dresu Parižana zabio Cavani i tako ostavio barem bod na domaćem terenu.

Cavani-Ibrahimović napad je tijekom cijelog ogleda prijetio Ajacciou, ali je PSG propustio brojne šanse i tako već nakon drugog kola zaostao za svojim najvećim suparnicima, Monacom, Lyonom i Marseilleom, budući da sva ta tri kluba imaju maksimalnih šest bodova na startu.

11 by sph21

Lorient je pobijedio povratnika u elitu Nantes s 2:1, u utakmici gdje su sva tri pogotka postigli domaći igrači (onaj gol Nantesa je autogol Audarda).