Oni su pravi hit

Prvo šokirali Manchester United, a sad i Arsenala usred Londona

Dvije minute potpune konfuzije u obrani Arsenala nogometaši Wigana iskoristili su za dva rana pogotka što im je na koncu bilo dovoljno da osvoje velika tri boda u utakmici 34. kola Premiershipa...

Nakon što su u prošlom kolu po prvi puta u povijesti pobijedili Manchester United nogometaši Wigana nastavili su sjajni niz i prvom povijesnom pobjedom u gostima kod Arsenala. U samom otvaranju utakmice rijetko viđenu smušenost obrane "topnika“ na čelu s vratarom Szczesnyjem gosti su kaznili pogocima Di Santa u 7., te Gomeza u 8. minuti.

Kod prvog pogotka akcija je krenula duboko u Wiganovoj polovici gdje su domaći imali korner s desne strane. Previše su petljali domaći na domak protivničkog šesnaesterca, Wigan je presjekao loptu i u munjevitoj kontri u tri poteza stigao pred vratar Szczesnyja koji u pokušaju da izbije loptu ispred Di Santa istrčava na rub svog kaznenog prostora. No, sve što je uspio je loptu u visokom luku odbiti opet pred noge napadaču Wigana koji smireno zabija za 0-1.

Samo što se krenulo s centra gosti opet lako dolaze do lopte, te s lijevog boka ubacuju oštro na prvu vratnicu gdje golmanu Arsenala lopta nakratko ispada iz ruke, a njegovu nesmotrenost vješto koristi Gomez koji s dva do tri metra poentira za šokantnih 0-2 u manje od 10 minuta susreta na Emiratesu.

Nakon tog gola domaći kreću u totalnu ofenzivu koja im već u 21. minuti donosi smanjenje na 1-2. Na ubačaj Rošickog u naletu je glavom s nekih desetak metara po srwedini gola loptu u mrežu zakucao Vermaelen. Bilo je tada do kraja gotovo 70 minuta, međutim Wigan se uspješno obranio, te upisao četvrtu pobjedu u zadnjih pet premierligaških utakmica koja im je donijela pomak na ljestvici, te zalihu od 5 bodova ispred Boltona koji s dva susreta manje drži poziciju koja vodi u drugu ligu.

Loša je ovo najava Arsenala uoči gostovanja Chelseaja u idućem kolu...