Roma rutinski

Prvi hat-trick u karijeri vodećeg strijelac talijanske lige!

U dvije subotnje utakmice 29. kola talijanskog nogometnog prvenstva Torino je kod kuće savladao Livorno s 3-1, dok je Roma slavila u gostima kod Chieva s 2-0...

Junak susreta u Torinu bio je Ciro Immobile s postignutim hat-trickom. Bio je to 24-godišnjem Immobileu prvi hat-trick u Seriji A kojim je došao do brojke od 16 ovosezonskih golova i zasjeo na prvo mjesto na ljestvici najboljih strijelaca. Sada na kontu ima gol više od argentinskog napadača Juventusa Carlosa Teveza.

Torino 3-1 Livorno All Goals by all-goals

Roma je do slavlja u Veroni došla golovima Gervinha i Mattie Destra iz prvog poluvremena. Gervinho je u 17. minuti iskoristio veliku pogrešku stopera Chieva Boštjana Cesara koji je glavom vraćao loptu svom vrataru, te ju je presjekao i poslao loptu u mrežu.

Destro je pak poentirao prizemnim udarcem s nekih 11, 12 metara nakon sjajnog proigravanja Rodriga Taddeija loptom u prostor koja je proparala obranu domaćeg sastava. Hrvatski branič Tin Jedvaj nije ulazio u igru kod rimskog sastava. (TS)