Ogi igrao, Niko ne

Protutnjali Užhorodom: Kijevski Dinamo četvorkom najavio gostovanje u Zagrebu

Nogometaši kijevskog Dinama u prvoj utakmici 18. kola ukrajinske Premierlige svladali su kao gosti Goverlu s 4:2.

Domaći su poveli u 12. minuti pogotkom Sotiriosa Balafasa, ali već do kraja prvog poluvremena su Kijevljani imali vodstvo 3:1. Strijelci su bili Nigerijci Lukman Haruna i Brown Ideye, te Brazilac Dudu. U nastavku je najprije Goverla smanjila autogolom Tarasa Mihalika, da bi konačnih 4:2 postavio Andrij Jarmolenko.

Obje su momčadi u samoj završnici ostale s igračem manje, domaćima je isključen strijelac Balafas, a gostima Andrij Bogdanov.

Ognjen Vukojević ušao je u igru za Dinamo u 68. minuti, dok Nike Kranjčara zbog ozljede nije bilo u kadru. Također, u 25. se minuti gostima ozlijedio kapetan Oleg Gusev, a priroda i težina ozljede zasad nisu poznati.

Podsjećamo, Kijevljani u utorak gostuju kod zagrebačkog imenjaka u posljednjem, šestom kolu skupine A Lige prvaka. Ovaj je petak momčad Olega Blohina igralča u sljedećem sastavu: Koval - Mihalik, Betao, Taiwo - Gusev (od 25. Bogdanov), Garmaš, Haruna (od 68. Vukojević), Dudu (od 89. Mehmedi), Veloso - Jarmolenko, Ideye. (TS)