Sveci slave

Prošlo čitavo desetljeće: Napravili ono što nisu uspjeli od 2003.!

U prvoj od četiri subotnje utakmice 32. kola engleskog nogometnog prvenstva Southampton je slavio na gostovanju kod Readinga 2:0 i tako ga gurnuo korak bliže drugoj ligi.

Po jedan gol u svakom poluvremenu susreta na Madejski Stadiumu bio je dovoljan za pobjedu Svetaca. U 34. minuti zabio je Jay Rodriguez ljevicom nakon asistencije Rickiea Lamberta, dok je konačan rezultat postavio Adam Lallana na asistenciju strijelca prvog gola. Bio je to Lallani 50. gol za Southampton u svim natjecanjima.

Southamptonu je ostvarena pobjeda bila deveta ovosezonska kao i treća uzastopna nakon trijumfa nad Liverpoolom i Chelseajem.

Tri vezane pobjede u elitnom razredu engleskog nogometa prethodno su posljednji put ostvarili u prosincu 2003. godine.